Skocz do zawartości

Automatyczne wznawianie aukcji

Polecane posty

Hay, 

 

Funkcjonalność działa wybiórczo.

Mamy 5 kont na allegro, wszystkie aukcje są powiązane z towarami w subiekcie niestety po przyjęciu PZ w subiekcie 2-5 aukcji na 50 pozycji się nie wznawia mimo prawidłowych ustawień synchronizacji. Problem rozwiązujemy ręcznym wznawianiem aukcji w sekcji zakończone z filtrem ostatnie 7 dni oraz stan niezerowy. 

 

Natomiast od jakiegoś czasu pojawia się problem z wznawianiem aukcji które mają stan 0. Dodatkowo aukcja odpina się od powiązanego towaru. No i to jest problem z którym nie umiemy sobie poradzić o ile wyłapiemy to w mailach to pół biedy - ale codziennie mamy do odwołania po 20-40 zamówień (a wiecie jaki jest klient na allegro: wyrozumiały, bezstresowy, nieawanturujący się :-) ) 

Poleciłem aby aukcją które się zakończyły usuwać powiązania i opcje wznawiania ale i to nie pomogło. 

Wczoraj zaktualizowaliśmy SELLO do najnowszej wersji i korzystamy z nowego synchronizatora. 

  

Czy robimy coś źle ? 

 

Link to postu

Czy w aukcji zostaje zmieniona liczba sztuk? Jeśli w Allegro oferty wyprzedają się do 0 i nastąpi zmiana liczby sztuk na większą od 0 to Allegro samoczynnie wznawia takie oferty. Może o to chodzi?

Natomiast nie widzę powodu, dla którego miałyby znikać powiązania aukcji z towarem. Sello ich samo raczej nie usuwa.

20 godzin temu, Bartosz Formela napisał:

w subiekcie niestety po przyjęciu PZ w subiekcie 2-5 aukcji na 50 pozycji się nie wznawia

Jakie zmiany widnieją wtedy na liście zmian dla takiej oferty?

 

 

Link to postu

Dobra, jesteśmy świeżo po weekendzie i teraz mam już 99 % pewności co się zadziało. 

 

W piątek na koniec dnia przyjmowane były zwroty.

Przyjęcie na stan 1 sztuki wznowiło aukcje ze stanem z poprzedniego zakończenia aukcji w naszym przypadku 34 sztuki (produkt sprzedawał się na innym koncie) 

Mamy 100 % powiązanych aukcji z towarem.

I tutaj jestem pewny że w momencie wznowienia usunęło powiązanie aukcji z produktem. Co za tym idzie dzisiaj jest do odkręcenia 25 klientów 🙂 

 

Dodatkowo informacja - problem dotyczy tylko kompletów. 

 

Co możemy zrobić lepiej ? Czy to kwestia jakiś ustawień w naszym programie ? 

Pracujemy na bazie 3000 produktów 

Edytowane przez Bartosz Formela
Link to postu
21 godzin temu, Bartosz Formela napisał:

I tutaj jestem pewny że w momencie wznowienia usunęło powiązanie aukcji z produktem

A mi w to trudno uwierzyć :), bo nie ma w programie takiego mechanizmu, który by usuwał powiązanie na podstawie jakiegokolwiek warunku. Można to zrobić tylko z poziomu wywołania odpowiedniej funkcji w module Aukcje. Proszę podesłać zrzut ekranu zakładki ZMIANY dla tej aukcji.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...