Skocz do zawartości

Rozbieżność pomiędzy raportem z drukarki fiskalnej a zestawieniem sprzedaży z danego dnia

Polecane posty

Dzień dobry

mamy taką sytuację, wydruk raportu z drukarki fiskalnej z danego dnia (601,24 zł brutto) opiewa na kwotę wyższą niż zestawienie sprzedaży detalicznej z tego dnia (546,25 zł brutto). Różnica wynosi 54,99 zł brutto , jest jedna transakcja na taką kwotę w zestawieniu sprzedaży detaliczne. Raport wydrukowany z drukarki jest większy dokładnie o taką samą kwotę. Czy jest możliwe dwukrotne ufiskalnienie tego samego paragonu? Jeśli nie , jaka może jeszcze być przyczyna takiej rozbieżności? Czy jest możliwe usunięcie paragonu ufiskalnionego? Może ktoś już po wydrukowaniu raportu dobowego mógł coś usunąć? Numeracja paragonów jest zachowana, nie ma brakujących numerów. Proszę o jakieś pomysły, bo już chyba wszystko sprawdziłam

Link to postu
5 minut temu, Iwona Ligoda napisał:

Czy jest możliwe dwukrotne ufiskalnienie tego samego paragonu?

Oczywiście, można to zrobić dowolną ilość razy, zadaniem użytkownika jest dopilnować, aby tak się nie stało.

 

6 minut temu, Iwona Ligoda napisał:

Jeśli nie , jaka może jeszcze być przyczyna takiej rozbieżności? Czy jest możliwe usunięcie paragonu ufiskalnionego? Może ktoś już po wydrukowaniu raportu dobowego mógł coś usunąć?

Oczywiście, o tym znowu decyduje użytkownik i jego uprawnienia w programie.

 

7 minut temu, Iwona Ligoda napisał:

Numeracja paragonów jest zachowana, nie ma brakujących numerów. Proszę o jakieś pomysły, bo już chyba wszystko sprawdziłam

Niestety po szkodzie trudno będzie sprawdzić coś więcej, jedyne co można to prześledzić rejestr transmisji. Na przyszłość polecam włączyć Szpiega.

Link to postu

Rzeczywiście jeden paragon został dwukrotnie wydrukowany. Jaką funkcję trzeba zablokować na użytkowniku, żeby nie pozwolił po raz drugi wydrukować paragon. Odnalazłąm tą informację dopiero po wydruku z kopii drukarki fiskalnej. Strasznie dużo jest różnych opcji. Znalazłam tylko" popraw usuń dokument zafiskalizowany", sprzedaż detaliczna - rejestracja/usuwanie błędów fiskalizacji

Link to postu
6 minut temu, Iwona Ligoda napisał:

Rzeczywiście jeden paragon został dwukrotnie wydrukowany. Jaką funkcję trzeba zablokować na użytkowniku, żeby nie pozwolił po raz drugi wydrukować paragon.

Tak jak napisałem wcześniej - to finalnie zależy tylko i wyłącznie od użytkownika, a nie programu, to użytkownik musi dobrze wiedzieć co robi - są sytuacje awaryjne, w których paragon zostanie zafiskalizowany, ale taka informacja nie wrócić do programu, stan faktyczny może ustalić tylko użytkwnik.

 

8 minut temu, Iwona Ligoda napisał:

Strasznie dużo jest różnych opcji.

Dlatego nie należy próbować samodzielnie rozpoczynać pracy z programami tylko skorzystać z pomocy kogoś doświadczonego.

 

9 minut temu, Iwona Ligoda napisał:

Znalazłam tylko" popraw usuń dokument zafiskalizowany", sprzedaż detaliczna - rejestracja/usuwanie błędów fiskalizacji

To właściwe uprawnienie, zabezpieczy przed większością problemów, ale nie przed wszystkimi.

Link to postu

Nie zaczęliśmy pracy z programem dopiero, pracujemy na nim już od kilku lat. Taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy, być może była jakaś przerwa w komunikacji, stąd zaszłą potrzeba zrobienia wydruku. Mógłby Pan bardziej wprost udzielić odpowiedzi, czy jest możliwość wyłączenia takich opcji. Ale dziękuję za wcześniejsze wskazówki, bo podsunęły mi pomysł gdzie jeszcze szukać rozwiązań. Pozdrawiam

Link to postu
6 minut temu, Iwona Ligoda napisał:

Nie zaczęliśmy pracy z programem dopiero, pracujemy na nim już od kilku lat.

Opierałem się na opisie problemu - tak podstawowe uprawnienia powinny zostać nadane przed rozpoczęciem pracy z programem, współpraca programu z drukarką fiskalną i potencjalne problemy jak opisany w tym wątku czy "schodek podatkowy" również powinny być znana przed rozpoczęciem jej wykorzystywania.

 

Przy okazji zwrócę uwagę na jeszcze jeden, bardzo często popełniany błąd - praca na koncie szefa, który posiada wszystkie uprawnienia i nie można ich odebrać.

 

8 minut temu, Iwona Ligoda napisał:

Mógłby Pan bardziej wprost udzielić odpowiedzi, czy jest możliwość wyłączenia takich opcji.

Mógłbym, gdybym został o to poproszony, nie znam oczekiwań innych osób, należy je jasno i wyraźnie opisać, w mojej ocenie przekazywałem informacje wprost.

 

Zwracam uwagę, że posiada Pani takie same możliwości odpowiadania na forum oraz za poświęcony czas otrzyma Pani takie samo wynagrodzenie jak ja ;)

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...