Skocz do zawartości

Struktura kolumn danych wzorców Stimulsoft

Polecane posty

W jaki sposób nexo manipuluje kolumny towarów i dostaw?

 

Chciałem utworzyć coś jak niżej, tak aby zawrzeć Nazwę, Opis, P/N i CN w jednej kolumnie, ale w standardowych wzorcach jakaś czarna magia jest i nie ma specjalnie powiązań, z których mógłbym jakieś pomysły zaczerpnąć. Dobrze rozumiem, że cała strona dodatkowa jest używana przez wzorzec poza Stimulsoftem (ergo - jest ona programistycznie ustawiana przez nexo przed drukiem) i by zrobić coś jak niżej muszę tak naprawdę zignorować całą stronę dodatkową i napisać własną?

image.png.7e5ab2b7c35f35d59752d8d08b77a6fd.png

 

EDIT

Czy w ogóle da się samemu odtworzyć to co nexo zapewnia w ramach dokument "(...) z rozbiciem na dostawy"?

Próbowałem ręcznie stworzyć listę pozycji z pod-listą z rozbiciem na "Dostawy" ale zawsze są one puste. Nie da się powiązać tego. Próbowałem tak jak się powinno to tworzyć relacjami stimulsofta ale coś takiego jest dla dowolnych nazw i nie wyszukuje obiektów:

image.thumb.png.2fdca0142e774f9ae29c2dca480996c3.png

 

Czy komuś się udało cokolwiek podobnego zrobić samemu?

 

EDIT 2:

Powielając np. "FS standard" i tworząc tam listę pozycji z pod listą dostaw nie działa (oczywiście utworzyłem nowy obiekt biznesowy "Dostawy"), natomiast powielając "FS z rozbiciem na dostawy" i robiąc dokładnie to samo - działa.

Zakładam, że w jakimś kluczowym miejscu albo Stimulsoft ma jakiś parametr albo nexo go mu przekazuje ("odblokowuje" odczyt dostaw). Czy można prosić o informację czy od strony technicznej (sposób podłączenia do bazy lub sposobu odczytu danych) różnią się wzorce z rozbiciem na dostawy i te bez? W obu takie same okna danych powinny działać tak samo a tak nie jest.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
4 godziny temu, Ernest Sadowski napisał:

Dobrze rozumiem, że cała strona dodatkowa jest używana przez wzorzec poza Stimulsoftem (ergo - jest ona programistycznie ustawiana przez nexo przed drukiem) i by zrobić coś jak niżej muszę tak naprawdę zignorować całą stronę dodatkową i napisać własną?

Mechanizm mniej więcej działa tak, że przed wydrukiem następuje programistyczna edycja wzorca i odpowiednie kolumny ze strony dodatkowej układane są na panelach _PanelGridHeader i _PanelGridData. Uzyskanie efektu, który Pan pokazał wymusza rezygnację z tego mechanizmu i ręczne ułożenie pól na wydruku na sztywno.

 

4 godziny temu, Ernest Sadowski napisał:

Czy w ogóle da się samemu odtworzyć to co nexo zapewnia w ramach dokument "(...) z rozbiciem na dostawy"?

 

4 godziny temu, Ernest Sadowski napisał:

Powielając np. "FS standard" i tworząc tam listę pozycji z pod listą dostaw nie działa (oczywiście utworzyłem nowy obiekt biznesowy "Dostawy"), natomiast powielając "FS z rozbiciem na dostawy" i robiąc dokładnie to samo - działa.

Jeśli już coś robić samemu, to lepiej wyjść od wzorca "z rozbiciem na dostawy". Nie sprawdzałem, ale możliwe, że tylko dla takiego wzorca nexo przekazuje do wzorca odpowiednio rozbudowane źródło danych.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Prawdopodobnie więc nexo przekazuje "na sucho" Data Source, które zawiera już "zbudowane" obiekty i dlatego nie przewiduje dodawania własnych relacji (nie udostępnia nawet struktury do Stimulsofta).

 

Czy InsERT może potwierdzić, że we wzorcu jesteśmy ograniczeni do tego co jest w nim zawarte (a więc jak nie ma np. obiektu Dostawy już dostępnego, to sami go raczej nie dodamy)?

Myślałem m.in. czy nie użyć Stimulsofta do własnych niecnych celów (np. tworzenia raportów graficznych), ale jeżeli nie da się zbudować własnych data source prosto z bazy danych to się na to nie porywam. :)

Link to postu
9 minut temu, Ernest Sadowski napisał:

Czy InsERT może potwierdzić, że we wzorcu jesteśmy ograniczeni do tego co jest w nim zawarte (a więc jak nie ma np. obiektu Dostawy już dostępnego, to sami go raczej nie dodamy)?

Nie chcę odpowiadać za InsERT i nie wiem, czy teraz czegoś nie pokręcę, ale jeśli czegoś brakuje w obiektach Stimulsofta, to można się jeszcze dobrać do obiektów z modelu danych za pomocą właściwości BusinessObjectValue - można to hasło wrzucić do wyszukiwarki.

Link to postu


Witam,

W dniu 24.10.2021 o 11:53, Jacek Izydorczyk napisał:
W dniu 24.10.2021 o 07:21, Ernest Sadowski napisał:

Dobrze rozumiem, że cała strona dodatkowa jest używana przez wzorzec poza Stimulsoftem (ergo - jest ona programistycznie ustawiana przez nexo przed drukiem) i by zrobić coś jak niżej muszę tak naprawdę zignorować całą stronę dodatkową i napisać własną?

Mechanizm mniej więcej działa tak, że przed wydrukiem następuje programistyczna edycja wzorca i odpowiednie kolumny ze strony dodatkowej układane są na panelach _PanelGridHeader i _PanelGridData. Uzyskanie efektu, który Pan pokazał wymusza rezygnację z tego mechanizmu i ręczne ułożenie pól na wydruku na sztywno.

W tym miejscu, na odpowiednie panele trafiają kolumny z zakładki "Raport-Strona dodatkowa" zgodnie z ustawieniem w parametrach wzorca. Mogę potwierdzić, że aby uzyskać pożądany przez Pana efekt, należałoby stworzyć własnego Data banda i odpowiednio na nim wszystko ułożyć. Dodam jeszcze, że w zakładce dodatkowe można dodać swoje kolumny wraz z ich wartościami i potem używać ich z poziomu konfiguracji wzorca.

 

W dniu 24.10.2021 o 11:53, Jacek Izydorczyk napisał:
W dniu 24.10.2021 o 07:21, Ernest Sadowski napisał:

Powielając np. "FS standard" i tworząc tam listę pozycji z pod listą dostaw nie działa (oczywiście utworzyłem nowy obiekt biznesowy "Dostawy"), natomiast powielając "FS z rozbiciem na dostawy" i robiąc dokładnie to samo - działa.

Jeśli już coś robić samemu, to lepiej wyjść od wzorca "z rozbiciem na dostawy". Nie sprawdzałem, ale możliwe, że tylko dla takiego wzorca nexo przekazuje do wzorca odpowiednio rozbudowane źródło danych.

Tutaj również potwierdzam to co napisał Pan Jacek. Dane "dostaw" tworzone są tylko na wzorcach z rozbiciem oraz na powielonych wzorcach na ich podstawie.

 

W dniu 24.10.2021 o 22:44, Ernest Sadowski napisał:

Czy InsERT może potwierdzić, że we wzorcu jesteśmy ograniczeni do tego co jest w nim zawarte (a więc jak nie ma np. obiektu Dostawy już dostępnego, to sami go raczej nie dodamy)?

We wzorcu wydruku można dodać BO korzystając z opcji New Business Object lub skorzystać z zewnętrznych źródeł danych tworząc New Data Source.

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...