Skocz do zawartości

Wzorce wydruku

Polecane posty

Dzień dobry.

Już powoli kończy mi się cierpliwość, dlatego postanowiłam zasięgnąć Waszej porady.
Mam na jednej firmie 2 różne magazyny. Na jednym głównym wzorce wydruków dla fv zaliczkowej i końcowej działają wyśmienicie. Są zmodyfikowane i działa wszystko OK. Natomiast na magazynie dodatkowym przy propozycji wybrania z którego wydruku chce skorzystać -przy opcji DRUKUJ nie mam możliwości wyboru tego wzorca który potrzebuję. Potrzebuję mieć wydruk Faktura zaliczkowa (nowa) a mam tylko FSZal. Czy da się jakoś "scalić" by na każdym z magazynów były takie same wzorce wydruków?
Pozostawiam załączniki. Podejrzewam, że problemem może być ptaszek, którego nie mogę odznaczyć przy "FSzal standard". Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak sprawić by można było drukować z potrzebnego mi wzorca będę wdzięczna za podpowiedź.

magazyn główny.png

wzorce wydruku.png

magazyn dodatkowy.png

Link to postu
W dniu 17.11.2021 o 13:11, Andrzej Kubik napisał:

Próbuję Pani wydrukować dwa różne typy dokumentów.
Na pierwszym obrazku jest "Faktura zaliczkowa (nowa)", a na drugim "Faktura, zaliczkowa".

Każdy z tych typów korzysta z innych wzorców.

Ale ja to wiem. Pytałam o to co mam zrobić bym mogła wydrukować fv zaliczkową na wzorcu faktura zaliczkowa (nowa). Fv wystawiam tak samo. Robię proformę i z proformy robię na zaliczkową cząstkową po zapłacie od Klienta. Na głównym magazynie mogę wydrukować wzorzec faktura zaliczkowa (nowa) a na drugim magazynie nie chce mi drukować z tego wzorca. Zachodzi pytanie: co mam zrobić bym mogła drukować na drugim magazynie z wzorca Faktura zaliczkowa (nowa) zamiast na FSzal. Ja wiem, że to są 2 różne wzorce, ale nie wiem co zrobić by móc wydrukować ten wzór jaki chcę.

Link to postu
W dniu 17.11.2021 o 14:26, Anna Lazurek-Kot napisał:

Pytałam o to co mam zrobić bym mogła wydrukować fv zaliczkową na wzorcu faktura zaliczkowa (nowa).

Nic. Nie da się drukować jednego typu dokumentu na wzorcu innego typu dokumentu.

Nie wydrukuje Pani faktury za wzorcu paragonu ani WZ na wzorcu RW.

Jeśli mają wyglądać tak samo to trzeba stworzyć/skonfigurować dwa oddzielne wzorce tak żeby wydruki wyglądały tak samo.

Link to postu
W dniu 17.11.2021 o 14:32, Andrzej Kubik napisał:

Nic. Nie da się drukować jednego typu dokumentu na wzorcu innego typu dokumentu.

Nie wydrukuje Pani faktury za wzorcu paragonu ani WZ na wzorcu RW.

Jeśli mają wyglądać tak samo to trzeba stworzyć/skonfigurować dwa oddzielne wzorce tak żeby wydruki wyglądały tak samo.

Hm.. to moze po kolei bo nie wiem czy Pan mnie rozumie. Na magazynie głównym wystawiam zamówienie od KLienta. realizuję je jako "faktura zaliczkowa cząstkowa". Wzorzec wydruku jaki mi się pojawia do wydrukowania to" faktura zaliczkowa (nowa). I tu mi sie wszystko zgadza. Drukuje się Faktura zaliczkowa cząstkowa. Git.

Na drugim magazynie w tej samej firmie robię zamówienie od Klienta, klikam ten sam przycisk co w głównym magazynie "zrealizuj jako fakturę zaliczkową cząstkową" ale nie mam do wyboru wzorca który mam stworzony pod tą fv na magazynie głównym. Więc chcę drukować jeden typ dokumentu bo jest to faktura zaliczkowa cząstkowa i  na obu magazynach wykonuję te same operacje.

 

Nie wiem w czym jest problem, że mimo klikania tych samych poleceń nie mam możliwości wydrukowania  ustawionego wzorca. Mam zaznaczony wzorzec jako domyślny dla tego typu dokumentów i żeby mi na tym stanowisku drukowało na tym wzorcu, ale coś nie działa. W rozwijalnym menu po wyborze drukarki na jakiej chcę drukować nie pojawia się wzorzec Faktura zaliczkowa (nowa) jest tylko FSzal.

Link to postu
W dniu 17.11.2021 o 14:42, Anna Lazurek-Kot napisał:

Hm.. to moze po kolei bo nie wiem czy Pan mnie rozumie.

Rozumiem to co Pani pisze, ale nie wiem czy pisze Pani to co naprawdę się dzieje w Subiekcie, bo dalej pisze Pani rzeczy co najmniej podejrzane.

Najpierw mamy:

W dniu 17.11.2021 o 14:42, Anna Lazurek-Kot napisał:

Na magazynie głównym wystawiam zamówienie od KLienta. realizuję je jako "faktura zaliczkowa cząstkowa". Wzorzec wydruku jaki mi się pojawia do wydrukowania to" faktura zaliczkowa (nowa).

Już tu jest niezgodność, bo gdyby wystawiała Pani "Zamówienie od Klienta" to nie powstała by "Faktura zaliczkowa (nowa)" tylko "Faktura zaliczkowa".

Najwyraźniej wystawia Pani "Zamówienie od Klienta zaliczkowe" a nie "Zamówienie od Klienta". To dwa różne typy dokumentów.

 

Dalej pisze Pani

W dniu 17.11.2021 o 14:42, Anna Lazurek-Kot napisał:

Na drugim magazynie w tej samej firmie robię zamówienie od Klienta, klikam ten sam przycisk co w głównym magazynie "zrealizuj jako fakturę zaliczkową cząstkową" ale nie mam do wyboru wzorca który mam stworzony pod tą fv na magazynie głównym

To oznacza że w tym drugim magazynie wystawia Pani "Zamówienie od Klienta" a nie "Zamówienie od Klienta zaliczkowe".

Gdyby robiła Pani to samo na obu magazynach to i efekt byłby taki sam.

  • Dziękuję 2
Link to postu
W dniu 17.11.2021 o 14:50, Andrzej Kubik napisał:
W dniu 17.11.2021 o 14:42, Anna Lazurek-Kot napisał:

Hm.. to moze po kolei bo nie wiem czy Pan mnie rozumie.

Rozumiem to co Pani pisze, ale nie wiem czy pisze Pani to co naprawdę się dzieje w Subiekcie, bo dalej pisze Pani rzeczy co najmniej podejrzane.

Najpierw mamy:

W dniu 17.11.2021 o 14:42, Anna Lazurek-Kot napisał:

Na magazynie głównym wystawiam zamówienie od KLienta. realizuję je jako "faktura zaliczkowa cząstkowa". Wzorzec wydruku jaki mi się pojawia do wydrukowania to" faktura zaliczkowa (nowa).

Już tu jest niezgodność, bo gdyby wystawiała Pani "Zamówienie od Klienta" to nie powstała by "Faktura zaliczkowa (nowa)" tylko "Faktura zaliczkowa".

Najwyraźniej wystawia Pani "Zamówienie od Klienta zaliczkowe" a nie "Zamówienie od Klienta". To dwa różne typy dokumentów.

 

Dalej pisze Pani

W dniu 17.11.2021 o 14:42, Anna Lazurek-Kot napisał:

Na drugim magazynie w tej samej firmie robię zamówienie od Klienta, klikam ten sam przycisk co w głównym magazynie "zrealizuj jako fakturę zaliczkową cząstkową" ale nie mam do wyboru wzorca który mam stworzony pod tą fv na magazynie głównym

To oznacza że w tym drugim magazynie wystawia Pani "Zamówienie od Klienta" a nie "Zamówienie od Klienta zaliczkowe".

Gdyby robiła Pani to samo na obu magazynach to i efekt byłby taki sam.

Bardzo dziękuję za udzielenie odpowiedzi!

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...