Skocz do zawartości

Portal Biura - od czego zacząć

Polecane posty

Witam. Chciałabym zacząć korzystać z Portal Biura. od czego powinnam zacząć? 

Zrobiłam chyba błąd, bo żeby zobaczyć jak to wygląda od strony Klienta  (zanim zacznę im to proponować) wysłałam sobie zaproszenie.

I tu chyba zrobiłam błąd, bo kliknęłam w zaproszenie i zalogowało mnie na koncie InsERT gdzie byłam zalogowana jako Biuro Rachunkowe. 

Teraz jak jestem na stronie Portal Biura to widzę jako klient a nie jako biuro. Czy to można jakoś odkręcić?

 

Link to postu

Nie zobaczy Pani nic innego niż to co widzi klient. Jest to portal dla klientów a nie dla nas (właścicieli biur). Poza tym mamy ograniczone możliwości jedynie do podglądu. Nawet nie mamy możliwość wysyłki dokumentów przez PB. A jeśli ma Pani wątpliwości czy korzystać z PB to szczerze polecam. Nie ma nad czym się zastanawiać. Ja ze swojej strony widzę same zalety i oszczędność czasu w przekazywaniu danych klientom. Zanim zacząłem korzystanie z PB, założyłem fikcyjny podmiot w Rachmistrzu, wysłałem mu zaproszenie podając swój adres e-mail i w ten sposób miałem dostęp do PB jako klient. Natomiast po wielu miesiącach korzystania z PB nie widzę już potrzeby testowania tego.

Edytowane przez Krzysztof Lasko
Link to postu
W dniu 8.12.2021 o 12:00, Krzysztof Lasko napisał:

Nie zobaczy Pani nic innego niż to co widzi klient. Jest to portal dla klientów a nie dla nas (właścicieli biur). Poza tym mamy ograniczone możliwości jedynie do podglądu. Nawet nie mamy możliwość wysyłki dokumentów przez PB. A jeśli ma Pani wątpliwości czy korzystać z PB to szczerze polecam. Nie ma nad czym się zastanawiać. Ja ze swojej strony widzę same zalety i oszczędność czasu w przekazywaniu danych klientom.

a jest możliwość żeby mieć konto na PB jako BR i jako osoba prowadząca firmę? A co należy zrobić żeby widzieć rozliczenia? Bo teraz mam informacje "Brak wyliczeń za listopad 2021".

Link to postu
  • 1 rok później...
W dniu 8.12.2021 o 11:53, Joanna Malanowska napisał:

Witam. Chciałabym zacząć korzystać z Portal Biura. od czego powinnam zacząć? 

Zrobiłam chyba błąd, bo żeby zobaczyć jak to wygląda od strony Klienta  (zanim zacznę im to proponować) wysłałam sobie zaproszenie.

I tu chyba zrobiłam błąd, bo kliknęłam w zaproszenie i zalogowało mnie na koncie InsERT gdzie byłam zalogowana jako Biuro Rachunkowe. 

Teraz jak jestem na stronie Portal Biura to widzę jako klient a nie jako biuro. Czy to można jakoś odkręcić?

 

Witam, mam podobną sytuację i chciałabym dopytać, gdzie trzeba się zalogować aby mieć dostęp do ustawień portalu biura czyli do okna takiego jak w załączniku. Może to banalne pytanie ale dopiero zaczynam i nie wiem jak dojść do takiej strony. Po zalogowaniu też widzę się jako klienta. Z góry dziękuję z pomoc

 

1l.png

Link to postu

Dzień dobry, 

załącznik przedstawia widok Portalu Biura dla klienta posiadającego zarówno usługę Dokumenty jak i Raporty, wtedy kiedy zostaną wykonane pewne prace po stronie biura i zostaną przesłane pierwsze raporty.

Tak, jak opisywał pan Krzysztof aby zacząć korzystać z Portalu Biura najlepiej jest założyć sobie fikcyjny podmiot, wysłać zaproszenie na swój e-mail i potestować funkcjonalność Portalu Biura. Praca Biura Rachunkowego z założenia kończy się z zakładce Portal Biura w programie księgowym. To tutaj znajdują się ustawienia opisujące sposób współpracy z klientem, moduł Dokumentów w którym pojawiają się dokumentów przesyłane przez klienta  oraz moduł Raportów, po których wysłaniu klient zobaczy widok pulpitu taki jak w załączniku oraz szczegółowe dane w poszczególnych raportach.

Odkrywając poszczególne funkcjonalności  Portalu Biura warto zapoznać się z naszymi tutorialami , webinariami oraz artykułami e-pomocy . 

 

 

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...