Skocz do zawartości

Dziwna cena na RW przy inwentaryzacji

Polecane posty

Dzień dobry ponownie, 

trochę zgłupieliśmy z logiką liczenia ceny wrzucanej na RW

sytuacja wygląda tak że dla RW mamy ustawioną cenę (średnia ważona z istniejących dostaw)

i tak na czas wystawienia RW mieliśmy na magazynie

3 szt po 285,77 zł

1 szt po 252,72 zł

 

a wystawiając RW przy inwentaryzacji wpisała się kwota 322,70 (w ogóle z kosmosu) bo licząc średnią z istniejących dostaw to wychodzi 3x285,77+252,72 i to podzielic przez 4

 

skąd  on to mógł wziąć :  ) ?

 

pozdrawiam

Tomasz

 

Link to postu

to już uwzględniłem :) mieliśmy towar na 2 różnych magazynach i z nich to policzyłem

ogólnie mamy ich 40 duży ruch towaru

ale sprawdziłem w informatorze gdzie ten towar mamy posumowałem i podzieliłem

czy to oznacza bałagan w bazie danych ?

baza ma praktycznie 4 lata i 11gb wielkości

asortymentu jest 13000 ruchu sporo 

ale nie było w tym czasie awarii czy jakichś ingerencji w bazę poza programem s2s który robi MMki i zamówienia ze sklepu internetowego

 

pozdawiam

Tomasz

 

Link to postu
W dniu 10.12.2021 o 14:34, Paulina Królik napisał:

czy to oznacza bałagan w bazie danych ?

Niestety, w harcerstwie nie zdobyłem sprawności "wróżka" 😉

Bez tej kompetencji trzeba by zajrzeć do bazy.

W dniu 10.12.2021 o 14:34, Paulina Królik napisał:

nie było w tym czasie awarii czy jakichś ingerencji w bazę poza programem s2s który robi MMki

A ten s2s to używa Sfery czy jest "ekonomiczny"?

I drugie pytanie: jest tam "niebieski Plus"?

Link to postu

odp na pierwsze pytanie: Jest ekonomiczny nie używa sfery (ale rozwiązanie bardzo znane więc raczej dopracowane ale mogę sie mylić) 
https://www.e-mo.com.pl/Software/s2s (używamy go od 7-8 lat)

 

 

odp. na drugie pytanie. Jest niebieski plus ale jest wykorzystywany do kodów dostaw tylko i wyłącznie . Nie odkładamy skutków itd, używamy tego od ok 2 m-cy więc raczej nie jest to tzw. problem Niebeskiego Plusa

 

ps. problem wychwyciliśmy akurat na tym produkcie ale skoro jest na tym to pewnie na innych też.

 

pozdrawiam

Tomasz

 

Link to postu

Tak jak napisałem takich rzeczy się nie rozstrzygnie przez forum.

Nawet zaglądając do bazy bardzo często można jedynie znaleźć błędny zapis, ale nie da się stwierdzić skąd się wziął.

 

Natomiast na pewno błędem jest zakładanie że coś działa dobrze.

Jeśli chcemy znaleźć gdzie leży problem to musimy zakładać że może leżeć wszędzie, poczynając od nas samych.

Zaczynanie od zakładania gdzie problemu nie ma sprawdza się tylko kiedy chcemy zrzucić z siebie podejrzenia.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...