Skocz do zawartości

Jak działa algorytm wyliczania kosztów wysyłki Allegro - rozwiąż równania :)

Polecane posty

Czy ktoś z Was wie jak działa algorytm wyliczania kosztów wysyłki Allegro ?

Pytam poważnie bo klienci dzwonią do nas z pretensjami skąd się biorą im takie koszty wysyłki w Allegro lub musimy zwracać im przelewem za koszty wysyłki!

 

Przykład:

przesyłka kurierska - pierwsza szt:   20zł kolejna sztuka:   0zł max w paczce:   2szt

Rozwiązanie:

jak klient kupuje 1szt - płaci 20zł

jak klient kupuje 2szt - płaci 20zł

jak klient kupuje 3szt - płaci 40zł

To mogę zresztą sprawdzić na każdej aukcji wpisując ilość produktów i koszty same mi się odświeżą za wpisaną ilość.

 

Ale co się dzieje jeśli klient kupuje z tego samego cennika dostawy ale różne przedmioty bo czasami koszty wyliczane mi czy moim klientom przez Allegro zadziwiają mnie. Skąd się one biorą?

 

 

Rozwiąż równania ;)

Aukcja-1 i aukcja-2 mają te same koszty wysyłki:

przesyłka kurierska - pierwsza szt:   20zł kolejna sztuka:   0zł max w paczce:   2szt

 

Zadanie:

1. Klient kupuje 1szt z aukcji-1 i 1szt z aukcji-2

W fodzie jakie koszty poda mu Allegro? Czy to będzie 20zł?

 

2. Klient kupuje 1szt z aukcji-1 i 2szt z aukcji-2

W fodzie jakie koszty poda mu Allegro? Czy to będzie 30zł czy 40zł?

 

Najgorzej jest z małymi przedmiotami z wysyłką Pocztą Polską gdzie na każdej z aukcji jest inny cennik wysyłki. Tam to już jest sieczka ::)

 

3. Czy możliwe że algorytm Allegro oblicza koszty wysyłki dzieląc koszty za np 100szt przez ilość zakupionych przedmiotów i przy fodzie z kilkoma aukcjami łączy ten koszt z poszczególnych aukcji?

 

PS Jestem bardzo ciekaw czy ktoś się orientuje w tych kosztach...

PS2 A jeszcze bardziej mnie ciekawi jak u Was z matematyką  ;D

Link to postu

Algorytm obliczania można znaleźć tutaj: http://allegro.pl/country_pages/1/0/pza_info.php#price3

 

Dziękuję.

Super sprawa.

Nie zauważyłem wcześniej tej strony, pewnie dlatego, że ceny wysyłki podaje w Sello.

Dzięki jeszcze raz.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...