Skocz do zawartości

krzaczki w towarach i aukcji

Polecane posty

potworzylem troche towarów, szablon i przy probie utworzenia aukcji w opisie przedmiotu mam krzaki zamiast polskich znaków.

nawet kiedy stworze nowy towar i wpisze tam jedynie kilka polskich znakow i probouje utworzyc aukcje na podstawie nowego szablonu(czysty jedynie z polem [opis:towaru] to tez pojawiaja sie krzaczaki.

nie wiem co sie dzieje po przeslaniu aukcji do allegro bo tego jeszcze nie robilem.

 

jezeli to ma znaczenie to z jakiegos powodu mam explorera 9 EN .(a chyba powinien byc pl)

 

sello 1.9, windows7 pl

pierwszy raz mi cos takiego sie dzieje. a sporo korzystam z sello ale na xp.

 

update: odinstalowanie IE9 i powrot do IE8 nic nie dalo

 

poczytalem i zobaczylem wiele postow nierozwiazanych, w koncu 1 pomogl:

http://forum.sello.pl/index.php?topic=3591.msg22812;topicseen#msg22812

 

jednak juz utworzone towary (ponad 100!!) po tej zmianie dostały krzaczków (tzn. 3 zamiast ł, ? zamiast ż itd) :(((

i co tu teraz zrobic?

dearchiwizacja bazy nie pomogla, towary wyswietlaja sie z krzaczkami zarowno w towarze jak i w utworzonej aukcji

 

Link to postu

Może to mieć związek z wklejeniem do towaru lub szablonu kodu html, w którym tekst był w innym kodowaniu. Mechanizm rozpoznający kodowanie ustawił wtedy inne kodowanie niż faktycznie zakodowane znaki.

 

Dalej, usuwając cały opis i pisząc go nawet ręcznie ciągle edytujemy HTML, który jest zapisany w polu ale z innym kodowaniem. Aby to sprawdzić trzeba by zerknąć do bazy na pole z opisem towaru/szablonu. Będzie tam widniał tekst w stylu <html><head>... wraz z błędnym kodowaniem. Niestety z poziomu Sello nie da się wyczyścić tego opisu do zera, więc jedyna możliwość to utworzyć towar od nowa albo usunąć te opisy z poziomu bazy, następnie wpisać je ręcznie w Sello.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...