Skocz do zawartości

Czy można w parametrach transakcji ustawić "puste pola"?

Polecane posty

Czy można w parametrach transakcji ustawić "puste pola"?

Tzn w parametrach Sello / Paramtery transakcji - mam domyślne sposoby wysyłki ale niepotrzebnie to nam miesza.

 

Bo tworząc nową transakcję te pola są wypełnianie "domyślnymi danymi" czyli w naszym przypadku zazwyczaj "błędnymi danymi" bo mamy dużo różnych opcji wysyłki i nie występuje jedna najczęstsza forma wysyłki.

 

Dostając od klienta fod i klikając w transakcji kopiuj wszystko i tak te pola zostaną zmienione, więc:

1. Po co w ogóle te pola są domyślnie wypełniane, wprowadzają tylko zamieszanie.

2. Przecież bez foda nie wyślę towaru klientowi.

3. A jeśli nawet jakimś cudem klient by zapłacił poza Allegro (nie zdarzyło mi się jeszcze) to i tak dostanę od niego maila z wybraną formą wysyłki więc i tak będę musiał te pola ręcznie zmieniać.

4. Po co w ogóle są te parametry domyślne, jaka była intencja ich wprowadzania, bo może coś przeoczyłem?

5. Do Team Sello - Naprawdę uważam, że domyślne pola transakcji wprowadzają zamieszanie więc czy nie można w parametrach transakcji dodać opcji "brak"??

Nie byłoby wtedy zamieszania w transakcjach.

 

Pozdrawiam.

PS "POLSKA GOLA" żeby na forum też było znać co się w kraju dzieje :D :D :D

Link to postu

A można? :)

 

Wartości domyślne są po to, żeby nowa transakcja była nimi inicjowana. Nie może być transakcji bez ustawionej dostawy bo zaburzy to wiele innych mechanizmów. Funkcja ta była tworzona w czasie, gdy Allegro rozróżniało tylko płatność z góry i za pobraniem. Nie specjalnie rozumiem też czemu miało by przeszkadzać ustawienie tam wartości początkowej, skoro jeśli by tej wartości nie było to scenariusz postępowania z takimi transakcjami byłby dokładnie taki sam. I tak trzeba w końcu te dane wypełnić i tak.

 

Nie każdy klient wypełnia formularz, nie ma takiego obowiązku.

 

Jeśli komuś tak bardzo zależy na opcji brak, to można dodać sobie dostawę o nazwie brak i taką ustawić jako domyślna - chociaż nie wiem co to zmienia, a raczej doda więcej pracy, bo wtedy żaden formularz nie będzie zgodny z transakcją.

Link to postu

Jeśli komuś tak bardzo zależy na opcji brak, to można dodać sobie dostawę o nazwie brak i taką ustawić jako domyślna - chociaż nie wiem co to zmienia, a raczej doda więcej pracy, bo wtedy żaden formularz nie będzie zgodny z transakcją.

 

Dzięki, właśnie tak sobie zrobię.

Chodzi o wizualne ułatwienie - otwieram transakcję i patrzę "brak sposobu wysyłki" to wiem, że czekam na foda lub maila od klienta, a wpisane w transakcji "domyślne sposoby dostawy" po prostu strasznie mi mieszają.

Dziękuję.

Link to postu

glupie podejscie masz

a jesli nei dostaniesz nic to co wtedy szukac i bedziesz kiopiowac ui tak recznie

 

No właśnie jak nic nie dostanę to skąd mam wiedzieć czym wysłać klientowi.

Przecież musi mnie poinformować fodem, mailowo lub ewentualnie telefonicznie czym chce wysyłkę.

 

Poza tym to co Ty teraz robisz w transakcji - i tak ręcznie zmieniasz formę wysyłki. Z foda kopiujesz, a jak nie masz foda to i tak ręcznie poprawiasz transakcję.

 

Różnica między nami jest taka, że albo masz jeden najczęstszy rodzaj wysyłki albo zmieniasz np. z kuriera na wybrany przez klienta.

 

Ja oferuję dużo różnych rodzajów wysyłek w różnych cenach i nie mam jednego najczęściej występującego rodzaju wysyłki, a teraz zmieniam sobie z "brak" na wybrany rodzaj wysyłki :)

 

Niestety oboje robimy to samo "ręcznie"  ;)  :D :D :D

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...