Skocz do zawartości

Pakiet mobilności w transporcie

Polecane posty

Gratyfikant nexo nigdy nie był programem rekomendowanym do obsługi kierowców (choćby przez brak obsługi specyficznych wymagań dotyczących rozliczania czasu pracy kierowców). Nie miał też nigdy obsługi pracowników oddelegowanych - a to główna zmiana wprowadzona przez pakiet mobilności - kierowcy w transporcie międzynarodowym od 1 lutego będą traktowani jako pracownicy oddelegowani.

Gratyfikant nexo w najbliższej przyszłości nadal nie będzie obsługiwał kierowców. Natomiast mam w planach wsparcie pierwszych scenariuszy w zakresie naliczania wynagrodzeń pracowników oddelegowanych - jednak czy będzie to wersja wiosenna czy późniejsza nie jesteśmy w tej chwili w stanie zadeklarować.

 

Jako, że dochodzą do nas informacje, że niektórzy użytkownicy w "ręczny" sposób obsługują wynagrodzenia oddelegowanych w wersji 39 dodaliśmy drobną funkcjonalność, dzięki której można łatwiej wprowadzić w wypłacie składnik, który w innej kwocie wchodzi do samej wypłaty, a w innej do podstawy składek ZUS - co jest podstawową różnicą wynagrodzeń pracowników oddelegowanych od wynagrodzeń zwykłych pracowników.

Tę funkcję można zobaczyć w wypłacie po wejściu w szczegóły składnika - prawy klawisz myszy na składniku:

obraz.thumb.png.68f9e93e53e031a3636b5276ea5b26fd.png

 

Następnie w otwartym okienku szczegółów widać funkcję, za pomocą której można jedną operacją zmienić wartość w jakiej składnik wchodzi do podstawy wszystkich funduszy ZUS:

obraz.png.9cb4dd9575367081a9dfeac9aeae9530.png

Dokładniej można to zobaczyć w 8 minucie i 55 sekundzie filmu przedstawiającego nowości wersji 39 w Gratyfikancie nexo.

 

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Jaka jest szansa na wprowadzenie możliwości zmiany podstawy opodatkowania - analogicznie jak zmniejsza się podstawę składek, bo to też bardzo by pomogło w obsłudze pakietu mobilności :). Podstawę opodatkowania zmniejszamy o 30% wartości diet, diety mamy obliczone w arkuszu, więc znamy wartość obniżenia. Byłoby naprawdę super.

 

Link to postu

Niestety ale ta możliwość to zdecydowanie za mało, płaca kierowców nie jest jednoskładnikowa, a w związku z wyliczaniem płacy sektorowej będziemy musieli wprowadzić jeszcze jeden składnik (u nas piąty), w związku z tym, wyliczanie kwoty podstaw do ZUS oraz US, będzie odbywało się poza programem (ręcznie). Proszę o konkretne informacje, na kiedy planowana jest aktualizacja programu w zakresie płacy dla kierowców. Pierwsze wynagrodzenia mają pójść już do 10 marca, czy możemy liczyć na Państwa pomoc w tym temacie do tego czasu?

Link to postu

Proszę jeszcze raz przeczytać moją pierwszą wypowiedź w tym wątku, a szczególnie jej dwa pierwsze akapity. Nic się w naszych planach nie zmieniło od tego czasu.
Jedyne co wiemy więcej to to, że obsługa pierwszych scenariuszy rozliczania wynagrodzeń dla pracowników oddelegowanych pojawi się w laboratorium w wersji 40 Gratyfikanta nexo, czyli pod koniec marca.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Sorry tak daleko jeszcze nie zaszedłem więc pytam , bo

Godzinę temu, MAREK KOKOSZA napisał:

ale ta zakładka jest nieaktywna, nie można tam nanosić innych kwot (specjalnie zainstalowałem nexo bo zastanawiamy się nad jego zakupem właśnie ze względu na tą opcję)

A wiem że Pan tu jest fachowcem i być może Pan Marek czegoś nie zrobił  a ja nie chce powielić błędu.

Link to postu

Dzień dobry, czy jest możliwość, żeby Gratyfikant, po wprowadzeniu w szczegółach wynagrodzeń kierowców diet do podst. składek zus i 30% diet do podst. opodatkowania, tzn po pomniejszeniu podstaw, tworzył sumę wynagrodzenie brutto i kwotę zwolnioną z podatku? 
 

 

Edytowane przez Dorota G
widoczne dane
Link to postu
9 minut temu, Dorota Gru napisał:

po wprowadzeniu w szczegółach wynagrodzeń kierowców diet do podst. składek zus i 30% diet do podst. opodatkowania,

Nie do końca rozumiem gdzie to miałoby być wprowadzone?

Wszelkie możliwości aktualnej wersji są opisane wyżej w tym wątku.

 

W wersji 40, jak wyżej napisałem, pojawi się obsługa pierwszych scenariuszy rozliczania pracowników oddelegowanych.
Namiary na zapowiedź tej funkcjonalności można znaleźć w sąsiednim subforum w tym poście:

 

 

Link to postu

Wolałbym, aby używać sformułowania "pracownik oddelegowany" zamiast "kierowca" - aby ktoś nie zrozumiał, że Gratyfikant obsługuje kierowców.

 

Co do pytania - na to niestety nie ma na dzień dzisiejszy jakiejś automatycznej metody. Trzeba by ręcznie w absencji chorobowej modyfikować podstawę zasiłku chorobowego.

Niestety w pierwszej odsłonie rozliczania wynagrodzeń pracowników oddelegowanych, którą zapowiedziałem wyżej to zagadnienie także nie będzie obsługiwane.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...