Skocz do zawartości

Dopasowanie okna do rozdzielczosci

Polecane posty

Mam ogromną prośbę do programistów Sello już zdecydowałem się na zakup, przez pewien czas Sello będzie obsługiwane w rozdzielczości 1024x600, i przy konfiguracji programu nie widzę przycisku "OK" ponieważ chowa się pod pasek menu Windows, samo okno Sello jak się powiększy jest dobrze. Nie można też okien konfiguracji zmniejszyć...

 

Czy mogę liczyć na modyfikację

Miłego wieczoru 

Link to postu

Interfejs dopasowujący się do ekranu wymaga odpowiedniej technologii w której program jest tworzony - w przeciwnym wypadku jest to bardzo czasochłonne zadanie. Sprawa też nie jest taka oczywista kiedy i jak powinien się dopasowywać, biorąc pod uwagę różne wielkości i rozdzielczości ekranów.

Link to postu

ni da rydy, to pewnie jakiś 7" albo 10" ideapad ;p

 

niestety ale jakby mogli dac skalowanie to poszczegolnych okien to by dali do calosci tez. Same okno glowne to pewnie nie jest problem ale te inne okna...

 

Moze szybciej kupic monitor jakis 17" lcd i na nim pracowac ;p

 

sam mam 12" asusa do prac poza biurem zwiazanych z sello, ale on ma 1366x768

Link to postu

W przypadku innych okien (aukcje, transakcje) nie bardzo mamy pole manewru bo okna te są już bardzo mocno ściśnięte

 

A czy technologia/język programowania w jakim jest pisane Sello umożliwia tworzenia

czegoś w rodzaju harmonijki? Jeśli tak to można by było podczas tworzenia nowej aukcji, belkę Podstawowe zrobić pokaż ukryj co powinno pozwolić nam na uzyskanie trochę miejsca. Albo usunąć element lokalizacja, zrobić wybieranie z listy, a definicje przenieść do Słownika ;)

 

Oraz zakładka zdjęcia, okno nie musi być takie duże ;)

Link to postu

Przyłączę się do prośby.

Okno nowe towary i okno aukcji do wystawienia nie wyświetlają zatwierdzających przycisków dolnych. Pozostałe okna dają sobie z tym radę. Nie znam się na sposobie pisania sello, ale dlaczego nie pojawiają się suwaki przesuwające okno? Czemu mysz nie przewija okna? Jakby takiej rozdzielczości sello wcale nie brało pod uwagę.

Mam też takie maleństwo, do doraźnej pracy, i nie mogę korzystać z wszystkich funkcji programu.

Nie każcie mi tylko kupować laptopa, który się dopasuje do programu. Trochę osób, jak widzę, ma takie maluszki. Gdyby ekipa sello spojrzała łaskawym okiem na takich jak my, okresowych użytkowników mniejszych urządzeń, byłoby miło.

Link to postu

Technologia umożliwia wszystko, ale... jedna technologia umożliwia zrobienie harmonijki w 10 minut, inna w 10 dni. Tu niestety Sello jest w tej drugiej grupie.

 

Nie za bardzo wiem też, jak całe okno (dialogowe) razem z przyciskami miało by się przewijać za pomocą suwaka - to byłby chyba jakiś ewenement wśród programów. Cokolwiek byśmy chcieli zrobić w tej sprawie, niestety wymaga to włożenia dosyć dużego nakładu pracy, na który nas w tej chwili nie stać - mówiąc obrazowo. Wliczając w to zalecane wymagania dla Sello w których mowa o rozdzielczości pionowej x768, można wnioskować, że na mniejsze urządzenia się po prostu nie nadaje w tej chwili.

 

Mimo to poprawkę możliwie szybką do zrealizowania w oknie towarów zrobiliśmy. Natomiast w pozostałych oknach nie jest już ona taka prosta w realizacji.

 

A tak podchodząc do tematu z innej strony... okna można zapisać wciskając Enter, anulować wciskając Escape.

Link to postu

Dziękuje w wersji 1.10 okno towar jest OK widać całe.

Może uda się jeszcze coś z tym zrobić przedstawiam swoją propozycję.

Ilość przenieś obok wtedy będzie można podnieść wszyto do góry.

Można jeszcze lokalizację zrobić listę rozwijaną, a dane będą pobierane ze słownika.

Już nie musi być widać OK Anuluj, ale abym chociaż widział wszystkie parametry.

 

Tak samo zakładka zdjęcia, zmniejszyć troszkę okno gdzie widać jakie foto jest załadowane i też będzie wszystko widać. 

Aukcja_Mini.thumb.png.7e988643f84897e470752e2a1ea4443d.png

Link to postu

Tylko jeśli przeniesiemy te okna to zawartość pól np z tytułem, kategorią będzie nieczytelna bo nie zmieszczą się napisy. Słownik wszystkich miast z kodami, województwami itp spowoduje, że wielkość programu wzrośnie dwukrotnie, no i nie będzie wtedy możliwości wpisywania ręcznie miejscowości czy kodu pocztowego - a być może niektórym użytkownikom an tym zależy.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...