Skocz do zawartości

sprzedaż internetowa - jak uprościć proces (allegro, oscommerce)

Polecane posty

Witam, przyznam szczerze, że coraz bardziej wkurza mnie moja organizacja pracy przy sprzedaży internetowej allegro i os commerce. Wszelakie programy które powinny pomagać coraz bardziej utrudniają. Wygląda to następująco.

Mam sklep internetowy oraz dwa konta na allegro. Podstawą jest magazyn - subiekt.

Program magazynowy jest połączony ze sklepem internetowym programem 2s2, także cały towar automatycznie wystawia się w sklepie internetowym. Tutaj póki co nie ma problemu. Trudności zaczynają się przy allegro. Dotychczas korzystałem z programu sello do organizacji sprzedaży. Jednak program ten moim zdaniem ma poważny wadę, nie ma funkcji automatycznego wznawiania. Menadźer allegro ma takową, ale szczerze mówiąc, nie chce mi się uczyć obsługi kolejnego softu tylko dla tej jednej funkcji.

Do sprawdzanie przelewów mam kolejny program bankonet. Do wydruku pocztowych formularzy zainstalowałem program msadres.

 

Czy istnieje program który zawiera w sobie większość funkcji z programów które wymieniłem? Jak u was przebiega proces sprzedaży, czy jest jakieś uproszczenie tego procesu?

W jaki sposób radzicie sobie ze wznawianiem aukcji? Ręczne wystawianie u mnie nie wchodzi w rachubę.

 

Proszę pomóżcie :)

Link to postu

Korzystanie z Menedżera Allegro, oprócz konieczności nauczenia się obsługi, ma jeszcze przynajmniej jeden poważny minus - Sello jest od razu spięte z Sub., a w przypadku Men. dokumenty będziesz musiał generować ręcznie, co jest też utrudnieniem w pilnowaniu stanów magazynowych.

Wydruki pocztowe spokojnie możesz robić bezpośrednio z Sello, jest w nim dość zaawansowany moduł, a na forum znajdziesz gotowe wydruki (m.in. moje - tylko uważaj przy pobraniach...).  Wpływy osobiście księguję na razie ręcznie, wiem jednak, że część użytkowników korzysta z programu mSzmal, który umie się dogadać z Sello.  Niestety jeśli chodzi o automatyczne wznawianie aukcji to musisz poczekać na jedną z kolejnych wersji, na razie zostaje wznawianie ręczne lub na podstawie modułu Towary.

Link to postu

Sello ma swoje wady ale integracja wszystkiego pod linią Insert GT - bezcenna  :D

 

A wznawianie ręczne nie jest takie straszne w Sello.

Każdy towar jak dodam do Sello to go wystawiam więc nie mam w Sello towarów nie wystawionych na aukcjach i ja wypracowałem sobie taką metodę.

 

Przychodzę rano do pracy.

Wchodzę do modułu aukcje / zakończone.

Aukcje zakończone mam posortowane wg daty zakończenia.

Zaznaczam aukcje które zakończyły się, ppm i wystaw ponownie z ilością nie sprzedaną na aukcjach źródłowych, czas wystawienia zawsze ten sam.

 

Zapisuje sobie na kartce do której aukcji wystawiłem ponownie, tak żeby następnego dnia wiedzieć od której zaznaczać aukcje zakończone.

 

Potem wchodzę do aukcji przygotowanych i sprawdzam te co wznawiam co mógłbym w nich zmienić żeby zwiększyć ilość wyświetleń, np kategorię, opcje dostawy, itp.

A potem zaznaczam wszystkie, ustawiam datę i gotowa do wystawienia i tyle.

 

Oczywiście przy kilkuset codziennie kończonych aukcjach nie ma bata - musi być automat ale moja metoda ma tą zaletę że mogę poprawić aukcję przed ponownym bezsensownym wystawieniem.

 

Pozdrawiam.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...