Skocz do zawartości

Parametry wysyłania - rozmiar zdjęcia (nie są zmniejszane)

Polecane posty

Jak to jest z tą opcją bo coś mi to nie działa, mam tak:

1. Dodałem towar i wgrałem dwa zdjęcia o wymiarach 370x 370 oraz 800x468

2. W opcjach mam zaznaczone

- Zmniejszaj zdjęcia do 200 kB

- Najpierw zmniejsz proporcjonalnie, aby dłuższy bok wyniósł 100 pikseli

3. Wystawiam aukcje ale zdjęcia mają taki sam rozmiar

4. Zdjęcia wgrywane na ftp

 

Dziękuje za odpowiedz  

 

EDIT : Sprawdziłem w wersji 1.10 Beta i jest tak samo, czy ja coś źle robię, czy błąd w programie że nie zmniejsza zdjąć

 

EDIT 2: Program zawiesił się podczas wysyłania zdjęć na FTP

Link to postu

Jeśli dobrze kojarzę to opcja zmniejszania zdjęć dotyczy zdjęć wysyłanych na serwer Allegro - tych za które się płaci.

Zdjęcia wysyłane na serwer FTP nie są zmniejszane i mogą być w dowolnym rozmiarze i wielkości w kB.

 

1. Aby automatycznie zmniejszyć rozmiar zdjęć (ale nie wielkość w kB)umieszczanych w aukcji, tych co są wysyłane na serwer FTP należy wpisać odpowiedni kod html, temat był poruszany np. tutaj:

http://forum.sello.pl/index.php?topic=1082.0

 

2. Aby zmniejszyć wielkość zdjęć (w kB) to trzeba użyć zewnętrznego programu - w google znajdziesz mnóstwo darmowych.

 

3. To że program zawiesił się podczas wysyłania zdjęć na serwer FTP to pikuś.

Po pierwsze co to znaczy zawiesił się? Czy dałeś Sello wystarczająco dużo czasu na pomyślenie, np trzeba było odczekać 30minut i może odwiesiłby się. U mnie tak bywało przy darmowym serwerze FTP.

Po drugie jeśli masz darmowy serwer FTP to one działają jak chcą. Wiem bo sam przez to niedawno przechodziłem i wtedy zawieszał się, nie wysyłał wszystkich zdjęć na serwer, wysyłał jedno zdjęcie na minutę, itd.

Jeśli używasz darmowego serwera FTP to zmień na płatny - za rok to jakieś max 100zł i problemy znikną.

Jak się Sello zawiesiło to uruchom je ponownie i ponownie wyślij grafiki na serwer i powinno być okej.

 

Jak coś źle wyjaśniłem to najwyżej ktoś ze starszyzny mnie poprawi :)

Pozdrawiam.

Link to postu

Dziękuje za wyjaśnienie, jak to działa.

I podesłanie propozycji rozwiązania problemu.

 

A co do przesyłania zdjęć na ftp to zawiesił mi się przy wersji 1.10 w wersji 1.9 wysyłałam już setki razy zdjęcia, i nie było problemu, dlatego napisałem gdyż może być jakiś mały błąd. Owszem wyłączenie Sello i włącznie pomogło.

 

Dziękuje jeszcze raz  

 

EDIT: Podaje pomysł aby zmiana rozmiaru zdjęcia, dotyczyła również FTP, ułatwi to pracę bo nie trzeba się będzie bawić w zmniejszanie innymi programami ;)  

 

Rozwiązanie z CSS też jest dobre, ale aby zachować proporcje trzeba mieć zawsze taki sam rozmiar zdjęcia wyjściowego ;)

Link to postu

EDIT: Podaje pomysł aby zmiana rozmiaru zdjęcia, dotyczyła również FTP, ułatwi to pracę bo nie trzeba się będzie bawić w zmniejszanie innymi programami ;)  

 

Rozwiązanie z CSS też jest dobre, ale aby zachować proporcje trzeba mieć zawsze taki sam rozmiar zdjęcia wyjściowego ;)

 

Pomysłu Sello raczej nie wdroży ;)

Co do rozmiaru zdjęć to pamiętaj, że każdy automat to automat i zmiana automatyczne nie zawsze się uda tak jak byś tego chciał.

 

Żeby zachować proporcje nie trzeba mieć zawsze tego samego rozmiaru zdjęcia wyjściowego tylko trzeba mieć zdjęcie o tych samych proporcjach jakie chcemy po zmniejszeniu zdjęcia np 4:3 lub 16:9

 

Z doświadczenia żeby sobie ułatwić sprawę postanowiłem robić wszystkie zdjęcia zawsze w jednym rozmiarze tj 1024:768, i w takim wgrywam je do Subiekta.

W aukcjach umieszczam w rozmiarze 800:600.

Proporcje są zachowane i wszystko wyświetla się prawidłowo.

 

Pamiętaj - nie liczy się rozmiar :) tylko proporcje :)

Link to postu

Pomysłu Sello raczej nie wdroży ;)

Co do rozmiaru zdjęć to pamiętaj, że każdy automat to automat i zmiana automatyczne nie zawsze się uda tak jak byś tego chciał.

 

Tego nie wiem, ale chciał bym poznać 3 powody dlaczego NIE bo ja znam 3 powody dlaczego tak :

1. Oszczędność czasu - zgrywamy zdjęcia z aparatu i od razu ładujemy do Sello --> Towary

2. Nie muszę myśleć o zmniejszaniu zdjęć

3. Nie potrzebował bym dodatkowych programów które będę obciążać mi system - co na obecną chwilę z racji posiadanego sprzętu jest dość kluczowe aby zapewnić sobie płynną pracę  

 

No bo jeśli już jest algorytm który zmniejsza zdjęcia, i przesyła je na serwer  Allegro, to dlaczego nie dodać funkcji która robiła by to samo, z tym że przesyłamy na FTP ;) 

 

Może jak być udało w wersji 1.12, pociągać to razem z ulepszeniem edytora było by super, ale i tak dedycja należy do programistów Sello

 

 

 

Link to postu

Problem właśnie w tym, że automat nie zawsze zrobi to dobrze po myśli każdego użytkownika. Aby to wszystko miało sens ważne jest aby wszystkie zdjęcia miały zachowane proporcje. Dodatkowo jeśli już wyślemy na ftp zdjęcia w rozmiarze AxB to takie już zostaną i przy ewentualnej zmianie szablonów np na większe może to być problemem.

 

Druga kwestia, gdzie ustalać taki parametr jak wielkość zdjęć. Czy ma to być globalny parametr dla wszystkich aukcji (wtedy na każdej aukcji w każdym szablonie zdjęcia miałyby jednakowy rozmiar). Jeśli tak być nie może, to dochodzimy do sytuacji, że rozmiar ten musi być ustalany dla szablonu. A jeśli weźmiemy pod uwagę jeszcze różne proporcje to dochodzimy do tego, że najlepiej ustalać rozmiar każdego obrazka z osobna - a to już można zrobić poprzez css chociażby.

Link to postu

Problem właśnie w tym, że automat nie zawsze zrobi to dobrze po myśli każdego użytkownika. Aby to wszystko miało sens ważne jest aby wszystkie zdjęcia miały zachowane proporcje. Dodatkowo jeśli już wyślemy na ftp zdjęcia w rozmiarze AxB to takie już zostaną i przy ewentualnej zmianie szablonów np na większe może to być problemem.

 

Druga kwestia, gdzie ustalać taki parametr jak wielkość zdjęć. Czy ma to być globalny parametr dla wszystkich aukcji (wtedy na każdej aukcji w każdym szablonie zdjęcia miałyby jednakowy rozmiar). Jeśli tak być nie może, to dochodzimy do sytuacji, że rozmiar ten musi być ustalany dla szablonu. A jeśli weźmiemy pod uwagę jeszcze różne proporcje to dochodzimy do tego, że najlepiej ustalać rozmiar każdego obrazka z osobna - a to już można zrobić poprzez css chociażby.

 

Pan Bartek chyba z urlopu wrócił i bierze się za odpisywanie...

 

Ja to widzę tak aby rozmiar był ustawiony globalnie, dla szablonu za dużo zabawy...

 

No dobra, a jak działają programy graficzne np. PhotoScape

Jak daje zmniejsz zdjęcia hurtowo i ustalam aby szerokość była 800px a resztę dopasuje program, dodatkowo program zdjęcia zmniejszone wrzuca do osobnego folderu, nie zastępuję oryginalnego.

 

 

Link to postu

Ja to widzę tak aby rozmiar był ustawiony globalnie, dla szablonu za dużo zabawy...

 

Jak Bartek napisał weź pod uwagę że nie dla każdego takie rozwiązanie będzie najlepsze, prawdopodobnie mało osób jest zainteresowanych czymś takim.

 

No dobra, a jak działają programy graficzne np. PhotoScape

Jak daje zmniejsz zdjęcia hurtowo i ustalam aby szerokość była 800px a resztę dopasuje program, dodatkowo program zdjęcia zmniejszone wrzuca do osobnego folderu, nie zastępuję oryginalnego.

 

Program działa na plikach, a pliki możesz modyfikować wielokrotnie i dopiero te które Ci odpowiadają najbardziej (rozmiar, wielkość, proporcje) wybierasz i umieszczasz w szablonach.

Ciężko będzie z Sello zrobić kombajn do wszystkiego i dla wszystkich ale lobbuj dalej  :) może gdzieś zapiszą Twoją sugestię i za kilka wersji, a nóż się uda.

 

PS

Ja robię wszystkie zdjęcia naraz na najtańszym kompakcie na automacie zawsze trzymając aparat poziomo żeby nie musieć zdjęć odwracać.

Potem zmniejszam je do rozdzielczości 1024x768 i żadne nie przekracza 200kB.

W szablonach w stylach mam ustawione 800x600 i wszystko gra.

Proporcje są zachowane, a zmniejszenie 1000zdjęć w programie zajmuje około 20 minut.

PS 2

Niestety korzystam z darmowych narzędzi więc zdjęcia ważą nadal dużo za dużo bo na szkoleniu Allegro dowiedziałem się że dobre zdjęcie umieszczane w szablonie aukcji nie powinno ważyć więcej jak 20kB, a cała aukcja ze wszystkimi zdjęciami max 600kB (chodzi o wczytywanie na urządzeniach mobilnych)

 

Pozdrawiam  :)

Link to postu
Pan Bartek chyba z urlopu wrócił i bierze się za odpisywanie...

Wprost przeciwnie... co nie oznacza z kolei, że na taki urlop się wybieram :).

 

Oczywiście opcję globalnego zmniejszania zdjęć przy wysyłaniu na serwer możemy zrobić. Jeśli komuś taka opcja nie będzie odpowiadać to nie będzie musiał z niej korzystać.

Można też dorobić opcję, aby przy importowaniu zdjęć do Sello były one automatycznie zmniejszane - można będzie pominąć zewnętrzny program a i nie wrzucać zdjęć w rozdzielczości 3600x :).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...