Skocz do zawartości

Zdrowotna/ DRA kilka tytułów do ubezpieczenia

Polecane posty

Jeśli podatnik ma JDG opodatkowaną na ryczałcie i jednocześnie jest wspólnikiem w spółce cywilnej - dochody ze spółki opodatkowane na podatku liniowym to czy jest techniczna możliwość by to ustawić w Rachmistrzu nexo? Wiadomym jest że muszę składki z obu działalności  rozliczyć na jednym DRA...tylko nie mam pojęcia jak...

 

ps. Podatnik nie ma pracowników w związku z tym nie mam go założonego w Gratyfikancie-ale jeśli nie ma takiej możliwości w Rachmistrzu to prosze o wskazówki jak to zrobić w Gratyfikancie:)

Dziekuje.

Link to postu

Niestety, w Rachmistrzu nie ma ewidencji składek zdrowotnych od różnych przychodów dla jednego wspólnika. Zanotowaliśmy sugestię. Na dzień dzisiejszy można spróbować zdefiniować dodatkowo wspólnika z takimi samymi danymi ewidencyjnymi ale z różną formą opodatkowania i dla niego naliczać składkę zdrowotną. Wymagałoby to jednak połączenia tych wspólników ręcznie już bezpośrednio w Płatniku.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Podpinam się do tematu. Sprawa bardzo istotna. Proszę o rozważenie wprowadzenia ewidencji składek zdrowotnych od różnych przychodów dla jednego wspólnika. Bez tego trzeba pilnować po imporcie do Płatnika aby uzupełnić składki u wspólnika. Jak ma się więcej takich klientów to jest problem bo można kogoś pominąć. W programie nie ma też opcji dla samej karty podatkowej (podatnik rozlicza podatek w tej formie i nie można z automatu ustawić składki zdrowotnej dla tego rodzaju rozliczenia).

  • Lubię to 1
Link to postu
2 godziny temu, Regina Kudłacik napisał:

Podpinam się do tematu. Sprawa bardzo istotna. Proszę o rozważenie wprowadzenia ewidencji składek zdrowotnych od różnych przychodów dla jednego wspólnika. Bez tego trzeba pilnować po imporcie do Płatnika aby uzupełnić składki u wspólnika. Jak ma się więcej takich klientów to jest problem bo można kogoś pominąć. W programie nie ma też opcji dla samej karty podatkowej (podatnik rozlicza podatek w tej formie i nie można z automatu ustawić składki zdrowotnej dla tego rodzaju rozliczenia).

dokładnie - mam wielu takich klientów co mają różne formy opodatkowania i cholera mnie bierze, że trzeba robic to ręcznie.

 

Link to postu
  • 11 miesięcy temu...

Podłaczam się do tematu. Mija rok jak  został zgłoszony .  Czy coś w tym temacie zostało zrobione. Mam podobny problem .  W Gratyfikancie NEXO PRO mam klienta na JDG + parcownicy który jednoczesnie jest wspólnikiem spółki komandytowej.  Czy jest już jakaś mozliwosć aby te skłakdi ze sp.kom. połaczyć na RCA ( lub DRA ) ze składkami z JDG i jednym plikiem załadowac do Płatnika ?  

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...