Skocz do zawartości

Jak zacząć współpraca z Pocztą Polską ?

Polecane posty

Dzień dobry.

Czytam na forum, abym mógł skorzystać z wydruków dla Poczty Polskiej jakie dostarczyło nam Sello muszę je mieć zaakceptowane, zapewne na piśmie przez Główny Urząd Pocztowy z mojego rejonu.

 

Mam kilka pytań do osób które to już przerabiały:

1. Czy podpisywana była jakaś umowa?

2. Jeśli nie było to czy bez problemu zdobyliście zakres numeracyjny dla swoich paczek i listów? 

 

I tak na boku czy ktoś próbował przepuścić przez drukarkę, blankiet z PP na paczki i udało mi się, tak aby była odbitka na kopii?

 

Dziękuje

Link to postu

Tak, mam podpisaną umowę - wysyłałem na umowę już wcześniej, korzystając z Menedżera Sprzedaży i jego wydruków.

Akceptacja moich wydruków odbyła się drogą elektroniczną - przesłałem przykładowe wydruki mejlem do mojego opiekuna na poczcie, on to przekazał dalej, zwrotnie uwagi i, po poprawkach, informację o zaakceptowaniu druków.  Niestety szybko z tego idzie tylko samo przesłanie mejli - na cały proces akceptacji wydruków musisz liczyć minimum miesiąc.  Z drugiej strony do pewnego stopnia jest to formalność - gdy wystąpiłem o kolejną pulę numerów znowu chcieli weryfikować wydruki, okazało się, że jest kilka poprawek do naniesienia, a tymczasem przesyłki wysyłane z użyciem druków sprzed poprawek bez problemu docierały na miejsce...

Jestem na 99% pewien, że do uzyskania własnej puli numerów musisz mieć podpisaną umowę z pocztą, ale najlepiej dopytaj bezpośrednio tam.

 

Blankietów z PP nie testowałem, nie mam drukarki igłowej.

Link to postu

Nie wszystko jest OK, już wiem jak sobie poradzić będę zmieniał sposób dostawy i drukował etykiet i listy. Z poziomu edytora nie można drukować nie ma takiej opcji, a przynajmniej nie znalazłem. 

 

A właśnie aby nie zakładać nowego tematu, co muszę doinstalować aby działał mi kreator, chciałem stworzyć nową etykietę od podstaw ale kreator nie działa, przy próbie zapisu pliku dostaje error, a dwa nie wiem jak wywołać listę pól z bazy danych. 

Link to postu

Zależy jaki "error" się pojawia. "Samochód nie działa" to dosyć słabe określenie usterki dla mechanika :). Pola dostępne na wydruku są po prawej stronie kreatora na zakładce "Lista pól".

 

Stworzenie samemu od podstaw etykiety jest dosyć trudne - przynajmniej jeśli chodzi o etykiety drukowane na A4 z opcją pomijania wykorzystanych pól. Najlepiej skorzystać z podobnego wydruku i go modyfikować ( po powieleniu).

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...