Skocz do zawartości

Uproszczona faktura VAT

Polecane posty

Dzień dobry 

 

Zastanawiam się nad możliwością sello co do wystawiania uproszczonej FV do kwoty 450zł. Z racji ze mam miesięcznie kilka tysięcy faktur a spora cześć klientów jest w zakresie do kwoty 450 zł taka funkcjonalność była by mile widziana. Księgowa też by się ucieszyła, bo nie widziała by stert faktur a wszystko by było na kasie fiskalnej.

@Bartosz Rosa

Jeszcze jak by była możliwość podpinania faktury po API Allegro do zamówienia to było by miodzio. U mnie to oszczędność miesięcznie około 10 ryz papieru.

 

https://developer.allegro.pl/orders/#jak-dodać-fakturę-do-zamówienia

Edytowane przez pakomat_ pl
Link to postu

Czy tutaj faktura detaliczna nie rozwiązuje problemu?

 

W dniu 11.02.2022 o 11:28, pakomat_ pl napisał:

Jeszcze jak by była możliwość podpinania faktury po API Allegro do zamówienia to było by miodzio

Raczej nie będziemy tego realizować w Sello 1. Mechanizm wysyłania PDFów z fakturami wiadomością e-mail jest, więc można papier zaoszczędzić :). Patrząc nieco dalej w przyszłość to MF zamierza wprowadzić KSeF, który wyeliminuje taką konieczność.

Edytowane przez Tomasz Sokołowski
Link to postu
W dniu 15.02.2022 o 07:33, Bartosz Rosa napisał:

Czy tutaj faktura detaliczna nie rozwiązuje problemu?

 

Nie do końca rozwiązuje problem, bo to paragon + karaka FD

Puszczając przez kasę fiskalną uproszczoną FV czyli paragon z NIP tnie się koszt tunera i papieru.

Plusem jest też zanoszenia do księgowej tylko raportu miesięcznego z drukarki/kasy fiskalnej.

W dniu 15.02.2022 o 07:33, Bartosz Rosa napisał:

Patrząc nieco dalej w przyszłość to MF zamierza wprowadzić KSeF, który wyeliminuje taką konieczność.

Tutaj chodzi mi bardziej o księgową, bo co miesiąc muszę jej drukować stos faktur. Nasz US nie uznaje dokumentów w wersji elektronicznej.

Pozostaje czekać, jak MS wprowadzi KSeF, ale patrząc na wymyślanie przez mój US dalej będą chcieli papier.

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...