Skocz do zawartości

Paragon Informator

Polecane posty

Dzień dobry,

Mam takie dziwne objawy:

Wystawiam Paragon i mam zaznaczone (sub_got.png)- Gotówka następnie ctrl+spacja Informator i muł około 1 min trzeba czekać na wynik.

Wystawiam Paragon i mam zaznaczone (sub_karta.png)- Karta następnie ctrl+spacja Informator wyskakuje od razu.

Wynik jest ten sam dla obu akcji sub_wynik.png

 

Co może być przyczyną takiego zachowania na Gotówce a na Karcie już nie?

sub_wynik.png

sub_karta.png

sub_got.png

Link to postu
W dniu 11.02.2022 o 13:40, Artur Kadów napisał:

Co może być przyczyną takiego zachowania na Gotówce a na Karcie już nie?

Do wyświetlenia danych w informatorze dokumentu wykonywana jest symulacja zapisu dokumentu, a tworzone dokumenty i czasy ich tworzenia zależą od formy płatności dokumentu.

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
11 minut temu, Artur Kadów napisał:

Tak tylko na serwerze Xeon 2.2...

Nie wiadomo czy ten Xeon ma 10 lat, czy jest nowy, ale tak niski zegar jednoznacznie informuje, że to był niewłaściwy wybór pod programy Insertu.

 

13 minut temu, Artur Kadów napisał:

+ 16 GB

To sugeruje, że nie jest wykorzystywany pełny serwer SQL tylko darmowy express z ograniczeniami, które wpływają na wydajność.

 

14 minut temu, Artur Kadów napisał:

+ dyski SSD

Programy transakcyjne nie mają specjalnych wymagań jeśli chodzi o podsystem dyskowy, dyski SSD stosuje się dla komfortu konserwacji czy aktualizacji bazy danych.

 

12 minut temu, Artur Kadów napisał:

to jakie wymagania będzie musiał spełniać maszyna do Subiekta ??

Maszyny nie dobiera się nie pod sam program, a przede wszystkim pod dane, które będzie przetwarzał, dla jednego użytkownika dwurdzeniowy Pentium sprzed 10 lat wystarczy (jakiś czas temu postawiłem serwer SQL na takim komputerze po padzie serwera, pracował bez problemu około 20 osób, w tym część zdalnie), a dla innego dwa świeże, czterordzeniowe Xeony Gold z zegarami pod 4GHz będzie za mało. Ponadto większość problemów wydajnościowych rozwiązuje się poprzez optymalizację i/lub przejście na pełny serwer SQL, a nie samą zmianę sprzętu - poprzez optymalizację można uzyskać wydajność 10x, 100x lub więcej, przez sprzęt nie, gdyż taki jeszcze nie istnieje (przy założeniu posiadania czegoś w miarę świeżego). Można przyjąć, że pewną optymalizacją jest wskazane wyłączenie luk w numeracji dokumentów kasowych.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...