Skocz do zawartości

Błąd przy dodawaniu gruntu jako środek trwały

Polecane posty

Dzień dobry,

 

proszę zwrócić uwagę że przy dodawaniu gruntu jako środek trwały i wystawieniu OT program automatycznie generuje plan amortyzacji dla tego środka trwałego (nawet jeśli parametr "generuj plan amortyzacji" nie będzie zaznaczony). Grunty, nie podlegają amortyzacji ale stanowią środki trwałe więc Rewizor ma błąd bo aby środek trwały miał wartość początkową trzeba oznaczyć że środek jest umarzany. Temat zgłoszony do Insert ale nie otrzymałem odpowiedzi kiedy zostanie poprawiony.  

Edytowane przez Łukasz D.
Link to postu
15 minut temu, Łukasz D. napisał:

proszę zwrócić uwagę że przy dodawaniu gruntu jako środek trwały i wystawieniu OT program automatycznie generuje plan amortyzacji dla tego środka trwałego (nawet jeśli parametr "generuj plan amortyzacji" nie będzie zaznaczony).

Hmm... dzieje się tak dla każdego środka trwałego. Dziwne.

Taki plan można usunąć, albo w parametrach środków trwałych włączyć naliczanie amortyzacji zerowych.

Link to postu
9 minut temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Hmm... dzieje się tak dla każdego środka trwałego. Dziwne.

Taki plan można usunąć, albo w parametrach środków trwałych włączyć naliczanie amortyzacji zerowych.

Tak, chyba jedyne rozwiązanie to włączenie naliczanie amortyzacji zerowych ponieważ gdy usuniemy plan amortyzacji to program w planach amortyzacji nie pokaże że okresy planów amortyzacji są kompletne. Mam nadzieję że zostanie to poprawione i nie będą się generowały plany amortyzacji zgodnie z wybranym  parametrem. 

Link to postu
3 minuty temu, Łukasz D. napisał:

Mam nadzieję że zostanie to poprawione i nie będą się generowały plany amortyzacji zgodnie z wybranym  parametrem. 

Tylko że gdy plan się nie wygeneruje, to znowu okres będzie niekompletny. Kompletność planu musiałaby być wyznaczana z pominięciem gruntów. Ewentualnie można jeszcze spróbować wyzerować plan (wpisać zera w liczniku dla każdego miesiąca) i tak go zostawić, ale nie wiem czy się da. Można sprawdzić. 

  • Dziękuję 1
Link to postu
6 minut temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Ewentualnie można jeszcze spróbować wyzerować plan (wpisać zera w liczniku dla każdego miesiąca) i tak go zostawić, ale nie wiem czy się da. Można sprawdzić. 

Dziękuję, tak jak Pan napisał licznik 0 i jest kompletność planu amortyzacji, ale proszę Insert aby trochę uprościł ten temat z gruntami. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...