Skocz do zawartości

Rejestr VAT - przeniesione na kolejny miesiąc

Polecane posty

Dzień dobry,

Czy można w jakiś sposób wydrukować rejestr, który pozwoli mi zdefiniować dokumenty w ten sposób, że będę widzieć dokumenty z datą zapisu/wystawienia 01.2022 a z miesiącem odliczenia 02.2022. ?
Wiem, że na ewidencjach, można sobie wyfiltrować tak dokumenty na widoku ewidencji VAT zakupu, ale czy można to wydrukować w formie jak zwykły rejestr, poza opcją eksportuj do excela?

Link to postu
3 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

Proszę o rozwinięcie - skoro korzystamy z programu, w tym schematów importu to z jakiego powodu ewidencja VAT może nie zgadzać się z kontami ? Poza tym w czym odhaczanie na papierze jest lepsze od odhaczania w programie ?

P. Danielu, być może to kwestia przyzwyczajenia księgowych, dotychczas nie pracowałyśmy na tak "zautomatyzowanym" programie, dlatego takie wydruki tak jak pisałam były nam pomocne. Skoro nie ma takiego rejestru to poradzimy sobie w dostępny sposób. :)

Link to postu

Zachęcam w takim razie do bliższego poznania programów i pełniejszego wykorzystywania ich możliwości, każdy program ma swoje bolączki, ale ani w GT, a ani w nexo nie spotkałem się z problemami w tym obszarze (uzgadniania ewidencja VAT z kontami).

Edytowane przez Daniel Kozłowski
  • Lubię to 1
Link to postu
  • 3 tygodnie później...
W dniu 17.02.2022 o 18:38, Daniel Kozłowski napisał:

Poza tym w czym odhaczanie na papierze jest lepsze od odhaczania w programie ?

Panie Danielu, a czy jest Pan w stanie podpowiedzieć jak sprawdzić zapisy VAT zakupu rozliczane w następnym miesiącu a zapisane w księgach w bieżącym miesiącu i uzgodnić to do salda na koniec miesiąca. W Nexo nie widzę takiego zestawiania a proszę mi uwierzyć że występują różne sytuacje i pomyłki osób wprowadzających faktury do sytemu.   

Link to postu
11 godzin temu, Łukasz D. napisał:

Panie Danielu, a czy jest Pan w stanie podpowiedzieć jak sprawdzić zapisy VAT zakupu rozliczane w następnym miesiącu a zapisane w księgach w bieżącym miesiącu i uzgodnić to do salda na koniec miesiąca. W Nexo nie widzę takiego zestawiania a proszę mi uwierzyć że występują różne sytuacje i pomyłki osób wprowadzających faktury do sytemu.   

My wchodzimy w Ewidencję VAT zakupu dokumenty i  filtrujemy odpowiednio przez Miesiąc odliczenia, np. robiąc VAT za styczeń w miesiącu odliczenia sprawdzamy tam luty + nieokreślony ( bo to np. dokumenty z MK, które nie są jeszcze zapłacone).

Ale tak jak wspominałam brak takiego rozwiązania z opcji drukowania rejestrów jest dla nas sporym utrudnieniem.

 

Link to postu
W dniu 11.03.2022 o 07:33, Weronika Kuś napisał:

My wchodzimy w Ewidencję VAT zakupu dokumenty i  filtrujemy odpowiednio przez Miesiąc odliczenia, np. robiąc VAT za styczeń w miesiącu odliczenia sprawdzamy tam luty + nieokreślony ( bo to np. dokumenty z MK, które nie są jeszcze zapłacone).

Ale tak jak wspominałam brak takiego rozwiązania z opcji drukowania rejestrów jest dla nas sporym utrudnieniem.

Dokładnie działem tak samo z tym że wybieram 3 kolejne miesiące + MK ale i tak często nie wychodzę na saldo kont księgowych i trzeba szukać. Albo jest problem w momencie kiedy porównuje a inne osoby wprowadzają zapisy do VAT i nie zostanie on zadekretowany. Gdyby był odpowiedni raport albo odpowiednie kolumny to by było spore uproszczenie dla księgowości przy uzgadnianiu VAT.

 

Także zgłaszam sugestię aby Insert wprowadził możliwość drukowania rejestrów tak jak Pani opisała a także generowania odpowiednich raportów porównawczych VAT z zapisami na koncie. 

 

Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...