Skocz do zawartości

Lista magazynowa Suma (transport + wartosc)

Polecane posty

Witam serdecznie ,

z tego względu iż z listy magazynowe nabijamy paragony to potrzebuje podsumowania pod każdym zamówieniem Koszty transportu i Wartość zamówienie.

 

W edytorze jest dostępne [Paczka_TransakcjaKosztTransportu] oraz podsumowana wartość wysyłki [Towar_wartosc],

 

Próbowałem te dwie wartości zsumować przez dodanie nowego pola Calculated Field

i tam w Expression dodać [Paczka_TransakcjaKosztTransportu]+[Towar_wartosc],

ale niestety bez rezultatu ,

 

proszę o informacje jak najlepiej zsumować i wyświetlić całkowitą wartość zamówienia z transportem

Link to postu

Proszę zauważyć, że tagi Paczka_... leżą w innym źródle danych niż Towar_... co może być przyczyną iż powyższe nie działa w Calculated Field.

 

Można spróbować to zrobić w skrypcie BeforePrint sięgając po odpowiednie pola przy pomocy funkcji:

 

Decimal dane_paczki = xtraReport1.GetCurrentColumnValue("Paczka_TransakcjaKosztTransportu") );

Decimal dane_towaru = DetailReport.GetCurrentColumnValue("Towar_wartosc");

Link to postu

Dzięki wielka za informacje,

 

wykorzystałem to pole co podał patryk i narazie jest dobrze - tak wystarczy.

 

Bartku czyli rozumiem że nie mogę łączyć danych z tych dwóch źródeł w edytorze, ale jest to możliwe w BeforePrint.

 

 

Jeszcze jedno pytanie czy można do tego formularza wyciągnąć pole OPIS (z subiekta) , ponieważ w tym polu mamy rozpisane numery magazynów i numery półek np B24/3 i teraz muszę to wpisywać ręcznie - a fajnie by było gdyby pobierało sobie samo.

 

 

Link to postu

Jeśli mowa o dostępie do danych tradycyjną metodą poprzez pola eksponowane w edytorze to jest dostępne tylko to co widać na zakładce Fields. Jeśli jakie pole jest potrzebne, wtedy zazwyczaj w kolejnej wersji dodajemy takie pole. Tu natomiast mamy dostęp tylko do danych w Sello. Jeśli tych danych nie ma w Sello, to należało by sięgnąć do bazy Subiekta za pomocą skryptu, który opublikował na forum tadzimir.

Link to postu
  • 1 rok później...

Witam

 

Potrzebuję na wydruku mieć widoczne towary i ich cenę oraz koszt transportu + łączną kwotę za całą transakcję aby być pewnym przy nabijaniu paragonu, że wszystko się zgadza.

Mam problem w ustawieniem łącznej wartości na wydruku. Kiedy jest ustawione jak napisali poprzednicy drukuję się kwota za całą transakcję towar + wysyłka. Wszystko gra ale tylko w momencie kiedy drukuję na liście jedna paczkę. Kiedy są już dwie to sumuje się wartość dwóch paczek i wstawia zsumowaną wartość tych paczek do każdej paczki. Co mogę z tym zrobić? W podsumowaniu jest ustawione "strona" i może dlatego ale kiedy zmienię na "grupa" nie wyświetla żadnej kwoty.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...