Skocz do zawartości

kontrola terminu ważności

Polecane posty

Mam niebieskiego plusa i wprowadzam dokumenty zakupu (FZ i PZ) na podstawie plików .epp, w których ustawiony jest termin ważności towaru. Niestety mimo to przy sprzedaży towaru w rozbiciu pozycji, kolumna Termin ważności jest pusta. Z jakiegoś powodu w tabeli dok_Pozycja do kolumny ob_Termin nie jest wpisywana data. Jeżeli towar wprowadza się ręcznie i kontrolę ważności ustawia ręcznie dla każdej pozycji, to termin ważności zapisuje się. Czy istnieje opcja żeby kontrola ważności była domyślnie włączona dla wprowadzanych towarów lub grup towarów? Próbowałem triggerem, ale o ile włącza mi kontrolę na towarze (tw_KontrolaTw = 1) to nie mam pomysłu jak ustawić datę w ob_Termin na datę dostawy + 30 dni

Link to postu
10 godzin temu, Maciej Gowarzewski napisał:

Mam niebieskiego plusa i wprowadzam dokumenty zakupu (FZ i PZ) na podstawie plików .epp, w których ustawiony jest termin ważności towaru. Niestety mimo to przy sprzedaży towaru w rozbiciu pozycji, kolumna Termin ważności jest pusta. Z jakiegoś powodu w tabeli dok_Pozycja do kolumny ob_Termin nie jest wpisywana data.

Pliki epp nie przenoszą informacji o terminie ważności towarów.

 

10 godzin temu, Maciej Gowarzewski napisał:

Jeżeli towar wprowadza się ręcznie i kontrolę ważności ustawia ręcznie dla każdej pozycji, to termin ważności zapisuje się.

Zgadza się, gdyż dokument jest tworzony, a nie importowany z innego źródła.

 

10 godzin temu, Maciej Gowarzewski napisał:

Czy istnieje opcja żeby kontrola ważności była domyślnie włączona dla wprowadzanych towarów lub grup towarów?

Tak, poprzez rozwiązania dodatkowe, według Pana pomysłu.

 

10 godzin temu, Maciej Gowarzewski napisał:

Próbowałem triggerem, ale o ile włącza mi kontrolę na towarze (tw_KontrolaTw = 1) to nie mam pomysłu jak ustawić datę w ob_Termin na datę dostawy + 30 dni

Od lat powtarzam na forach jak realizować takie rozwiązania - nie należy zgadywać tylko po prostu sprawdzić jak działa program i zrobić tak samo. 

 

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...