Skocz do zawartości

PIT-36 i PIT-36L za 2021r.

Polecane posty

2 godziny temu, Radosław Stężewski napisał:

Już jest początek marca, a nowych wersji deklaracji PIT-36/PIT-36L za 2021 nadal nie ma.

Potwierdzam.

 

Jak sam Pan napisał - "jest początek marca", więc termin jest aktualny, nie został przekroczony.

 

2 godziny temu, Radosław Stężewski napisał:

W Rachmistrzu Nexo udostępniliście je w zeszłym tygodniu.

Nexo i GT to dwa różne produkty, tworzone przez różne zespoły, więc nowe wersje programów też powstają niezależnie.

Link to postu

Dzień dobry

 

Możemy prosić jednak o coś konkretnego? Sprawa ważna wiadomo dlaczego .... klient pyta kiedy będzie PIT roczny i średnio fajnie wygląda ciągle powtarzać że czekam na aktualizację systemu.

 

PS. Coś ostatnimi czasy słabo z terminowością aktualizacji ..... rozumiem że dużo tych zmian ale PITy roczne żeby na dzisiaj nie móc ich wysyłać to już słabe ;(

Link to postu
1 godzinę temu, Marek Sznapka napisał:

Możemy prosić jednak o coś konkretnego?

Tak, dołączam się do prośby.

 

 

1 godzinę temu, Marek Sznapka napisał:

Sprawa ważna wiadomo dlaczego .... klient pyta kiedy będzie PIT roczny i średnio fajnie wygląda ciągle powtarzać że czekam na aktualizację systemu.

Takie pytania nie przyspieszą prac nad aplikacją, więc nie ma sensu tracić na nie czasu.

 

1 godzinę temu, Marek Sznapka napisał:

PS. Coś ostatnimi czasy słabo z terminowością aktualizacji ..... rozumiem że dużo tych zmian ale PITy roczne żeby na dzisiaj nie móc ich wysyłać to już słabe ;(

Ewidentnie Pan nie rozumie obecnej sytuacji, jak już nie raz pisałem w innych wątkach - jeśli chce Pan bliżej poznać specyfikę tworzenia oprogramowania, to proszę porozmawiać z wybranym dostawcą programów / serwisantem.

Link to postu
21 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Tak, dołączam się do prośby.

 

 

Takie pytania nie przyspieszą prac nad aplikacją, więc nie ma sensu tracić na nie czasu.

 

Ewidentnie Pan nie rozumie obecnej sytuacji, jak już nie raz pisałem w innych wątkach - jeśli chce Pan bliżej poznać specyfikę tworzenia oprogramowania, to proszę porozmawiać z wybranym dostawcą programów / serwisantem.

Takie pisanie "jeśli chce Pan bliżej poznać specyfikę tworzenia oprogramowania, to proszę porozmawiać z wybranym dostawcą programów / serwisantem." jest słabe.... To co, mamy powiedzieć, proszę poznać pracę księgowych i zakres ich prac na początku roku? Tak na prawdę PITy powinny być już dostępne od 15 lutego, a dziś mamy już 3 marca! PITów jak nie było tak nie ma... Mamy teraz trochę czasu, żeby porozliczać PITy, ale nie... wszystkie pracę znów nam się skumulują... Księgowi mogą pracować po godzinach, nieraz po nocach a programiści to co? Co mamy Klientom odpowiedzieć na pytanie co z PITami? Na początku marca? Nie można wprost określić daty?

  • Dziękuję 1
Link to postu

Najwyraźniej moja odpowiedź kompletnie nie została zrozumiana, więc powtórzę najważniejsze:

Godzinę temu, Daniel Kozłowski napisał:

Takie pytania nie przyspieszą prac nad aplikacją, więc nie ma sensu tracić na nie czasu.

Uzupełniając - mam taki sam wpływ na tempo prac na programami jak Pani/Państwo.

Link to postu
18 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie rozumiem - jakie są typy komentarzy, jakiego typu były moje, jakiego typu były innych osób z tego wątku ? Co najważniejsze według mnie - w czym Państwu pomogły Państwa komentarze ?

 

 

Niestety w niczym... mieliśmy złudną nadzieję, że ktoś rzetelnie odpowie nam na zadane pytanie: "kiedy będą dostępne PITy?" Odpowiedź "na początku marca" nie jest odpowiedzią satysfakcjonującą... a rady typu, że możemy przecież w innym programie rozliczyć PIT nie nadają się do skomentowania...

  • Dziękuję 1
Link to postu
4 godziny temu, Joanna Malanowska napisał:

Niestety w niczym... mieliśmy złudną nadzieję, że ktoś rzetelnie odpowie nam na zadane pytanie: "kiedy będą dostępne PITy?" Odpowiedź "na początku marca" nie jest odpowiedzią satysfakcjonującą...

No dobrze, spróbuję to wytłumaczyć inaczej - proszę podać zobowiązujący termin, kiedy zakończy Pani rozliczać klientów za miesiąc luty (nie wiedząc kiedy klienci dostarczą dane, kiedy i na jak długo rozchoruje się pracownik, uwzględniając inne przypadki losowe).

 

4 godziny temu, Joanna Malanowska napisał:

a rady typu, że możemy przecież w innym programie rozliczyć PIT nie nadają się do skomentowania...

Bardzo proszę nie wprowadzać innych w błąd poprzez odnoszenie się do wypowiedzi innych użytkowników pod cytatem mojej wypowiedzi.

Link to postu

Pojawiła się aktualizacja. Miło, ale

PIT-36L w nowej aktualizacji źle liczy podstawę opodatkowania i podstawę do ZUS. W przypadku, gdy zapłacone składki księgowane są bezpośrednio w kosztach działalności, program ujmuje je w kosztach a potem drugi raz odlicza je od podstawy opodatkowania. Podwójnie odlicza je także od podstawy do wyliczenia składek na ubezpieczenie zdrowotne. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...