Skocz do zawartości

Różnice kursowe

Polecane posty

 

Dzień dobry.

Pracuję na Rewizorze NEXO wersja 12.0.1.

Mam   problem z wyliczeniem różnic kursowych od rozrachunków. Program pokazuje, że " Występują nowe rozliczenia walutowe w rozrachunkach 1", jednakże, gdy uruchamiam funkcję " Rozlicz różnice kursowe od rozrachunków" pokazuje się informacja " Wystąpił nieoczekiwany problem. Wyślij raport do Insert.

Zrzut 1.PNG

Zrzut 2.PNG

Link to postu

Jest to faktycznie błąd po naszej stronie - pracujemy nad jego naprawą. Na razie możemy problem rozwiązać przechodząc na Konfigurację i wyszukując Parametry różnic kursowych. Na nich wskazujemy opcję Sposobu naliczania: Jeden dokument, a następnie takie zmiany zapisujemy i próbujemy naliczyć różnice kursowe (nic nie powinno się wygenerować), po czym znów przechodzimy na wspomniane parametry i zmieniamy Sposób naliczania na Wiele dokumentów.

 

Czy komunikat błędu zniknął po takiej operacji?

Link to postu
  • 1 rok później...

Dzień dobry.

Reaktywuję temat.

Mam rozrachunki w walucie. Są one rozliczone, jednakże gdy chcę naliczyć różnice kursowe od rozrachunków otrzymuję komunikat." Operacja zakończona niepowodzeniem. Sesja rozliczeniowa musi posiadać chociaż jedno rozliczenie." W konfiguracji różnic kursowych mam ustawioną opcję " Wiele dokumentów".

Po zmianie na opcję " Jeden dokument" różnice naliczają się.

A najdziwniejsze jest to, że problem pokazał się dopiero od pewnego miesiąca. Wcześniej różnice naliczały się bez problemu.

W czym jest problem? Proszę o jakieś wyjaśnienie.

Link to postu
Dnia 25.03.2018 o 18:13, Grażyna Sz napisał:

Dzień dobry.

Reaktywuję temat.

Mam rozrachunki w walucie. Są one rozliczone, jednakże gdy chcę naliczyć różnice kursowe od rozrachunków otrzymuję komunikat." Operacja zakończona niepowodzeniem. Sesja rozliczeniowa musi posiadać chociaż jedno rozliczenie." W konfiguracji różnic kursowych mam ustawioną opcję " Wiele dokumentów".

Po zmianie na opcję " Jeden dokument" różnice naliczają się.

A najdziwniejsze jest to, że problem pokazał się dopiero od pewnego miesiąca. Wcześniej różnice naliczały się bez problemu.

W czym jest problem? Proszę o jakieś wyjaśnienie.

Watek ten kontynuowany jest w temacie:

Znowu problem z różnicami kursowymi

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...