Skocz do zawartości

JKP i MPP na pozycjach faktur - skąd rozbieżności w wartościach?

Polecane posty

Witam,

mam dwa pytania odnośnie faktur sprzedaży.

 

1. Od niedawna, po aktualizacji Subiekta, na liście kolumn można włączyć opcję pokazywania oznaczeń JPK. Jako że co miesiąc każdą fakturę przed zaksięgowaniem sprawdzam czy oznaczenia towarów są poprawne, wyświetlanie tego oznaczenia bezpośrednio przy każdej pozycji faktury jest bardzo dużym usprawnieniem (wcześniej musiałem robić podgląd każdej pozycji na fakturze ręcznie, poprzez F3). Jednak natrafiłem parę razy na dziwną rzecz - jak widać na zrzucie, po otwarciu jednej z faktur okazało się, że na liście po prawej pozycja  "Oznaczenia JPK" ma wartość  "(brak)", a po wejściu w podgląd tej pozycji (klawisz F3), pole "Ozn. JPK VAT" ma wartość "(Nie wymaga oznaczenia)". Nie rozumiem tej różnicy, czy ta opcja ustawiana w oknie Towar się czymś różni od tej wyświetlanej w kolumnie? W większości innych faktur te wartości są takie same - pokrywają się. Może to jakiś błąd w programie?

 

2. Jeżeli ktoś z deweloperów czyta to forum, to sugeruję dodać jeszcze przy wystawianiu faktur kolumnę pokazującą że czy dany towar ma zaznaczone MPP (Mechanizm podzielonej płatności). Ten parametr też muszę weryfikować, a otwieranie okienka poprzez F3 dla każdej pozycji bardzo wydłuża cały proces. Podobnie, w fakturach zakupu także przydałaby się obie kolumny - ta z MPP i ta z JPK. Jeżeli jest możliwość, bardzo proszę o implementację - może komuś też się to przyda. Wtedy można będzie łatwo sprawdzić wszystkie pozycje na fakturze wyświetlając tylko podgląd całej faktury, bez konieczności wciskania F3 dla każdej z pozycji osobno.

 

Dziękuję,

pozdrawiam

FV_JPK.png

Edytowane przez Krzysztof Chojnacki
Link to postu
14 minut temu, Krzysztof Chojnacki napisał:

Nie rozumiem tej różnicy

To akurat prawda 😉

Kartoteka to tylko wartość domyślna/podpowiedź, zapis na pozycji FS nie jest tym samym.

Proszę zrobić eksperyment - wystawić FS z jakimś towarem, potem zmienić oznaczenie JPK_VAT w kartotece towaru i wrócić do FS sprawdzić co się zmieniło.

A potem proszę spróbować zmienić oznaczenie JPK na FS i sprawdzić co się zmieniło w kartotece towaru.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...