Skocz do zawartości

[Solved] [Sfera] ustawienie ZapisWEwidencjiVAT na sprzedaż eksportową, TransakcjaVAT, TransakcjaVATSprzedazy.EXU

Polecane posty

Dzień dobry,

importuję faktury sprzedaży (FS) mechanizmem Sfery.

Używam ZapisWEwidencjiVAT, i wszystko gra, tylko nie mogę znaleźć jaki parametr tej klasy ustawia mi rodzaj transakcji, np.: eksportową.

Ustawiam na pewno to:

zapis.Dane.TypEwidencji = (byte)TypEwidencjiVAT.Sprzedaz;

Ale zapewne potrzebowałbym ustawić też jakiś parametr np. na: TransakcjaVATSprzedazy.EXU, tylko nie wiem który to parametr, w dokumentacji nie znalazłem.

ZapisWEwidencjiVAT.RodzajZapisu to nie jest (?).

 

Ktoś wie jaki  parametr w ZapisWEwidencjiVAT pozwala ustawić rodzaj transakcji na np.: eksport?

 

 

Znalazłem też coś w ścieżce obiektów: zapis.Dane.DaneDodatkowe.Transakcja.TransakcjeHandloweDlaKtorychDomyslna, ale to wydaje mi się ślepym zaułkiem, wśród tych obiektów to już nie potrafię operować.

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję

Michał

 

Przy okazji prośba do InsERT o uwzględnienie w pomocy Sfera:
- słaby moim zdaniem są opisane typy enum, np. RodzajZapisu, TypEwidencji jest chyba typem enum, a jest opisany jako byte i nie wiem z dokumentacji co to jest i jakie wartości przyjmuje
- przydałoby się w opisie parametrów klasy , gdzie są wymienione wszystkie Properities od razu podawać jakiego typu one są, to ułątwia odszukanie interesującej Properities.
 

 

 

 

Edytowane przez Michał Markowski
Link to postu

Dzięki. Ale chyba nie rozwiązuje tematu.

Ja importuję poprzez klasę ZapisWEwidencjiVAT, zgodnie z podanym w "Sfera->Przykłady" kodem. , W klasie ZapisWEwidencjiVAT nie mogę również znaleźć pola TransakcjaHandlowa o której piszą w ww. linku.

 Poniżej wklejam kod z Przykładów, na bazie tego użycia właśnie chciałem zniemić rodzaj TransakcjiVAT/TransakcjiHandlowej i własnie nie wiem jak.

 

Dodanie zapisu w ewidencji VAT sprzedaży

 

Przykład pokazuje sposób dodania prostego zapisu w ewidencji VAT sprzedaży, rejestrującego sprzedaż w stawce VAT 23%.

public void DodajZapisWEwidencjiVatSprzedazy()
{
    using (var sfera = UruchomSfere())
    {
        IZapisyWEwidencjiVAT ewVat = sfera.PodajObiektTypu<IZapisyWEwidencjiVAT>();
        IStawkiVat stawki = sfera.PodajObiektTypu<IStawkiVat>();
        using (var zapis = ewVat.Utworz())
        {
            zapis.Dane.TypEwidencji = (byte)TypEwidencjiVAT.Sprzedaz;
            zapis.Dane.NumerDokumentu = "FS 1234/2015";
            zapis.UtworzPozycjeDomyslne();
            var pozycja = zapis.Dane.Pozycje.Where(p => p.Stawka.Id == stawki.DaneDomyslne.Stawka23.Id).Single();
            pozycja.Netto = 100m;

            if (!zapis.Zapisz())
                zapis.WypiszBledy();
        }
    }
}
Link to postu
  • Michał Markowski zmienił tytuł na [Sfera] ustawienie ZapisWEwidencjiVAT na sprzedaż eksportową, TransakcjaVAT, TransakcjaVATSprzedazy.EXU

[Solved]

 

Dziękuję za podpowiedź.  

Działa: 
            var transakcje = sfera.PodajObiektTypu<InsERT.Moria.Dokumenty.Logistyka.ITransakcjeHandlowe>().DaneDomyslne;
            zapis.Dane.DaneDodatkowe.Transakcja = transakcje.EksportTowarow.DomyslneTransakcjeVAT.ElementAt(0);

Link to postu
  • Michał Markowski zmienił tytuł na [Solved] [Sfera] ustawienie ZapisWEwidencjiVAT na sprzedaż eksportową, TransakcjaVAT, TransakcjaVATSprzedazy.EXU
×
×
  • Dodaj nową pozycję...