Skocz do zawartości

Wprowadzanie faktury zakupu z rabatem kwotowym.

Polecane posty

Dzień  dobry,

przy wprowadzaniu  faktury zakupowej  jest możliwość  wprowadzenia rabatu , który  jest na fakturze  -  ale  %.

Co,   jeśli  rabat  na  fakturze  wpisany  jest  po prostu  kwotą  np.    discount  - 250 euro.

Ewentualne  wliczanie  kwoty  rabatu  w  cenę  produktu  prowadzi  do  rozbieżności   w  wartości  TOTAL     faktury.

 

Czy  coś  można  poradzić ?

Link to postu
6 minut temu, Dorota Jeżewska napisał:

Czy  coś  można  poradzić ?

Nie podała Pan swoich wyliczeń - aby unikną zaokrąglenia można rozbijać pozycje dokumentu na kilka w różnych cenach... Nie napisała a czym ma problem - można tabelę VAT wprowadzić ręcznie... 

  • Dziękuję 1
Link to postu

Problemem nie jest VAT.

Przykładowo  mam  na  fakturze  -   3 tyś kg  towaru po 2,35 euro ( VAT  EU )  za  kwotę  7050 e

i  rabat   wpisany  po prostu   -  discount      -250 euro.

Faktura opiewa  zatem  końcowo  na  6800e.

Przy jej wprowadzaniu  w  Subiekcie    mam  opcję  rabat  ale  %. 

Ewentualne  próby  skorygowania ceny produktu  aby  kwota końcowa faktury była zgodna  nie dają efektu  -   zawsze  wychodzą  różnice.

Stąd  moje  pytanie  czy  możliwe  jest  wprowadzenie rabatu  kwotą  jaka  jest  podana  na  fakturze.  

  • Lubię to 1
Link to postu
W dniu 12.03.2022 o 11:20, Dorota Jeżewska napisał:

Problemem nie jest VAT.

Ale ja nie wspominałem o VAT tylko o "tabeli VAT", na którą składa się netto, VAT, brutto, z której wynika wartość do zapłaty.

 

W dniu 12.03.2022 o 11:20, Dorota Jeżewska napisał:

Stąd  moje  pytanie  czy  możliwe  jest  wprowadzenie rabatu  kwotą  jaka  jest  podana  na  fakturze.  

W takim razie jasno i wyraźnie - z podstaw obsługi programu - programy z linii GT umożliwiają tylko wprowadzenie rabatu procentowego od ceny.

 

Dlatego wskazałem możliwości obejścia problemu, proszę raz jeszcze, na spokojnie przeczytać co napisałem i spróbować wykorzystać. 

Edytowane przez Daniel Kozłowski
  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...