Skocz do zawartości

Sello - wyszukiwanie po nazwie aukcji....

Polecane posty

Witam ,

jak mam wyszukiwać oferty po jej nazwie - bo gdy wklejam w wyszukiwarkę całą nazwę to nie wyszukuje mi konkretnej oferty tak jak tego oczekuje normalny użytkownik tylko mieli mi oferty wszystkie w których występują słowa w danej frazie... i tak: wyszukując np. frazę:  zestaw ixiński z dwoma ygrekami plus zetowiec - wyszukuje mi wszystkie oferty z ixami, wszystkie oferty z ygrekami, wszystkie oferty z zetami, wszystkie oferty ze słowem zestaw i dopiero w tym natłoku wyszukuje mi zestaw którego szukam.... przy 10 000 ofert może być problem ze znalezieniem czegokolwiek co ma więcej niż jedno słowo...

Proszę o pomoc : jak wyszukiwać tak aby Sello z ofertami wyszukiwało konkretna frazę w całość... przy logicznym i wyuczonym w szkołach sposobem jest zamknięcie frazy w cudzysłów... ale to nie działa - może ktoś wie jak to zrobić?

Link to postu

Wyszukiwarka w Sello (F7/F8), którą odziedziczyliśmy po programach linii GT ma już swoje lata i do zaawansowanych raczej jej zaliczyć nie można. Obawiam się, że wyszukiwania całych fraz nie obsługuje - tylko pojedyncze słowa.

Można natomiast skorzystać z innych metod wyszukiwania:

  • Ctrl+F - znajduje na liście wpisaną frazę (w każdej kolumnie)
  • wyszukiwanie po posortowanej kolumnie - wystarczy zacząć coś pisać, w szczególności wkleić tekst i kursor przeskoczy wtedy do wiersza w którym znajduje się podana fraza

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...