Skocz do zawartości

forma opodatkowania ryczałt - podmiotowe zwolnienie z VAT a wydruk raportu miesięcznego

Polecane posty

Witam.

Mam pytanie. Od  miesiąca prowadzę własną działalność gospodarczą i po raz pierwszy korzystam z Subiekta Nexo. Jestem "na ryczałcie" i po wydrukowaniu raportu miesięcznego na drukarce fiskalnej księgowa zwróciła  mi uwagę, że mam błędnie ustawione stawki VAT, które według mojej formy opodatkowania miały być zerowe a niestety nie były.

Zwróciłam się do firmy, gdzie kupiłam drukarkę fiskalną, ale oni stwierdzili, że błąd leży po stronie oprogramowania. Już dzwonili do mnie z Urzędu Skarbowego , abym napisała oświadczenie, iż na dniach problem zostanie rozwiązany, ale ja po prostu  nie wiem jak mam to zrobić, aby wszystko pasowało. PROSZĘ O POMOC w tym zakresie.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
W dniu 11.05.2022 o 14:29, Katarzyna Szubelak napisał:

Jestem "na ryczałcie" i po wydrukowaniu raportu miesięcznego na drukarce fiskalnej księgowa zwróciła  mi uwagę, że mam błędnie ustawione stawki VAT, które według mojej formy opodatkowania miały być zerowe a niestety nie były.

Sposób programowania stawek VAT nie zależy od formy opodatkowania. Jest określony w rozporządzeniu i w zakresie liter A-E nie ma tutaj dowolności. Można natomiast nie programować stawek, których się nie używa. Dlatego ja, w celu wyeliminowania takich właśnie pomyłek użytkowników, w sytuacji gdy klient nie jest zarejestrowany do VAT, to w urządzeniu fiskalnym programuję tylko stawkę zwolnioną.

 

W dniu 11.05.2022 o 14:29, Katarzyna Szubelak napisał:

ale ja po prostu  nie wiem jak mam to zrobić, aby wszystko pasowało.

W kartotekach asortymentów proszę zmienić stawkę VAT sprzedaży na "Zwolniona". To samo  proszę zrobić w szablonach nowych asortymentów.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...