Skocz do zawartości

zaliczka pit-5l - brak możliwości wygenerowania za 4/2022

Polecane posty

Dzień dobry,

proszę o pomoc. W dwóch podmiotach nie możemy wygenerować zaliczki pit-5L za 04/2022. Wybieram polecenie, w oknie pokazuje się rodzaj zaliczki, okres, wspólnik - wszystko się zgadza. Po wybraniu polecenia wylicz - okno znika, nic się nie dzieje, nic nie liczy i nic nie generuje. 

Oczywiście, wybieram rodzaj zaliczki zgodny z wybraną formą opodatkowania. Dodatkowo usunęłam wszystkie poprzednie zaliczki, bez problemu wygenerowałowam od stycznia do marca, przy obliczaniu kwietnia - znika deklaracja, nic się nie dzieje i nic nie liczy.

Sytuacja jest bardzo dziwna, aby zweryfikować ustawienia założyłam drugiego wspólnika ustawiłam liniówkę i liczy wszystkie deklaracje nawet za kolejne miesiące. U tego "legalnego" wspólnika liczy do marca (usunęłam poprzednie, sprawdziłam wybór formy opodatkowani i ustawienia, wszystkie deklaracje wyliczył od stycznia do marca), od kwietnia nie liczy. To wpadłam na pomysł, że przeniosę dane właściwego wspólnika na kartotekę tego testowego. Uzupełniłam na testowym dane i liczy tylko do marca (!) a na starym właściwym liczy teraz w kwietniu. Zmieniłam udział na 100% w kartotekach i sytuacja się odwraca.

Edytowane przez Agata Socha
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...