Skocz do zawartości

Rewizor i Subiekt - wspólna baza i dokument RO

Polecane posty

Dzień dobry

Próbuję spowodować aby przy pracy na wspólnej bazie programów jak w temacie wygenerować do JPK dokument RO i w żaden sposób nie potrafię.

Ustawiam schemat dekretacji paragonów w Rewizorze zaznaczając w sekcji VAT, ze jest to dokument RO, dekretują się poprawnie, ale po wygenerowaniu JPK każdy z paragonów widoczny jest w rejestrze osobno. Czy jest możliwość aby program zsumował wszystkie paragony z jakimś znacznikiem i utworzył dokument RO dla potrzeb JPK ?

Mam po kilkaset paragonów dziennie i wolałbym tego nie sprawdzać pojedyńczo.

 

Pozdrawiam.

 

Link to postu

Dziękuję za odpowiedź.

Czytałem wytyczne po wprowadzeniu obowiązku JPK dla Insert GT i tam również jest informacja o konieczności sporządzenia jednego dokumentu RO dla całego okresu rozliczeniowego. Z Subiekta mam widoczne w dokumentach do dekretacji wszystkie wystawione paragony. Czy wobec tego powinienem w Subiekcie jeszcze wygenerować dodatkowy raport fiskalny za cały okres z oznaczeniem RO i dopiero ten dokument zadekretować w Rewizorze ? A co wówczas z paragonami widocznymi w zakładce "Dokumenty do dekretacji" ? Oznaczyć je jako nie podlegające księgowaniu ?

Nie bardzo rozumiem całą koncepcję 😞

Link to postu

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi. Trochę to dla mnie inne podejście do sporządzania JPK od tego, które już przećwiczyłem, stąd prawdopodobnie niezrozumienie funkcjonowania całości. Ale uczę się i chętnie bym skorzystał z jakiegoś szczegółowego szkolenia w tym zakresie.

A wracając do sedna : powinienem robić jakikolwiek dekret dla paragonów fiskalnych i wrzucać je na konto pozabilansowe np. czy nie powinienem dekretować poszczególnych paragonów, tylko na koniec okresu, na podstawie ( czego ? ) utworzyć ( co ? ) raport fiskalny w Subiekcie, Rewizorze z oznaczeniem RO ?

Gubię się już. Księgowaniem zajmuję się zawodowo od kilkunastu lat, ale tu utknąłem. Wiem jak powinny wyglądać dekrety, wiem gdzie i co powinno wpadać, do jakich rejestrów, ale technicznie nie pojmuję nadal całej koncepcji. :(

Link to postu
9 minut temu, Leszek Czyżyk napisał:

Trochę to dla mnie inne podejście do sporządzania JPK od tego, które już przećwiczyłem, stąd prawdopodobnie niezrozumienie funkcjonowania całości.

Nie opisał Pan co "ćwiczył", więc nie potrafię się odnieść... Możliwości jest kilka, ja zaproponowałem sposób bazujący na dokumentach z programu, a nie danych z urządzeń fiskalnych (raportach dobowych, raportach okresowych), które jak powszechnie wiadomo mogą się różnić ze względu na zaokrąglenia wynikające z różnych algorytmów sumowania. Import dokumentów pozwala też poprowadzić pełne rozrachunki i kontrolować ich spójność.

 

20 minut temu, Leszek Czyżyk napisał:

Ale uczę się i chętnie bym skorzystał z jakiegoś szczegółowego szkolenia w tym zakresie.

Skoro nie wybrał Pan "nauczyciela" w momencie zakupu / rozpoczęcia pracy z programami Insertu to polecam to zrobić jak najszybciej, użytkowników programów INsertu przybywa, a firm wdrożeniowych niestety nie.

 

27 minut temu, Leszek Czyżyk napisał:

A wracając do sedna : powinienem robić jakikolwiek dekret dla paragonów fiskalnych

Tak, opisałem to w poprzedniej odpowiedzi - nie należy tworzyć dokumentu VAT, czyli należy zaimportować dokument tylko do księgi jako dekret.

41 minut temu, Leszek Czyżyk napisał:

i wrzucać je na konto pozabilansowe

No ale jak wykonałby Pan wtedy:

Godzinę temu, Daniel Kozłowski napisał:

VAT należy zawiesić na kontach pomocniczych, a na koniec miesiąca przeksięgować na VAT należny

gdzie konta VAT są kontami bilansowymi ?

 

43 minuty temu, Leszek Czyżyk napisał:

np. czy nie powinienem dekretować poszczególnych paragonów, tylko na koniec okresu, na podstawie ( czego ? ) utworzyć ( co ? ) raport fiskalny w Subiekcie, Rewizorze z oznaczeniem RO ?

Jak wyżej, można nie importować poszczególnych dokumentów tylko ujmować je zbiorczo w księgowości, lecz tutaj rodzi się wiele problemów uzależnionych od danych (wykorzystywane formy płatności, gdzie przy detalu powszechne są cesyjne formy płatności czy kredyt kupiecki, a nie ma w standardzie zestawienia typu sprzedaż w rozbiciu na formy płatności) oraz tego co chcemy uzyskać / kontrolować w księgowości (blokada dokumentów ujętych w księgowości, pełne rozrachunki).

 

56 minut temu, Leszek Czyżyk napisał:

Gubię się już. Księgowaniem zajmuję się zawodowo od kilkunastu lat,

To tylko niezbędna część sukcesu, poza wiedzą merytoryczną należy jeszcze poznać narzędzia, które się wykorzystuje, a takim narzędziem są właśnie programy, jeśli nie zna się narzędzi to popełnia się i/lub nie wychwytuje wielu błędów, w najlepszym przypadku traci się mnóstwo swojego czasu.

 

58 minut temu, Leszek Czyżyk napisał:

Wiem jak powinny wyglądać dekrety, wiem gdzie i co powinno wpadać, do jakich rejestrów, ale technicznie nie pojmuję nadal całej koncepcji. :(

Na podstawie informacji z wątku też jeszcze nie wiem, gdzie jest problem, a staram się nie wyciągać pochopnych wniosków :(

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...