Skocz do zawartości

Program serwisowy, hasło do sql

Polecane posty

Dzień dobry,

 

W jakim pliku konfiguracyjnym mogę ustawić, aby podczas uruchamiania programu serwisowego nie musiałem za każdym razem wpisywać hasła do użytkownika sa, do instancji sql?
Dla programów, których używamy, czyli Rachmistrz, Rewizor, Gratyfikant i Biuro GT są pliki konfiguracyjne, w których mogę wpisać hasło do sql i po uruchomieniu programu od razu on się uruchamia i wczytuje bazy, a dla programu serwisowego nie znalazłem czegoś takiego. Czy może jest to specjalny zabieg?

 

Pozdrawiam!

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
3 minuty temu, Michał Szewczyk napisał:

Lokalnie Program Serwisowy dla InsERT GT, który łączy się po użytkowniku sa z domyślnym hasłem, nie pyta mnie o hasło ani o adres serwera. Dlatego się dziwuję. ;)

Domyślne hasło (w instalacji serwera SQL nadzorowanej przez InsERT) jest przecież puste, więc nie trzeba go podawać.

Link to postu

W pliku "C:\ProgramData\InsERT\InsERT GT\admin.xml" dane do połączenia są ustawione prawidłowo (wraz z użytkownikiem sa i jego hasłem), jak w przypadku plików konfiguracyjnych innych programów GT.

 

Nie wiem jakie to są te względy bezpieczeństwa InsERT, że akurat do programu serwisowego hasła do SQL nie można ustawić. Użytkownik szkody też może narobić przez np. program Archiwizator, czy Biuro GT, a tutaj już hasło można wpisać w konfiguracji.

 

@Michał Szewczyk Ze względów bezpieczeństwa u mnie użytkownik sa dla SQL ma hasło (domyślnie jest puste).

Link to postu
8 minut temu, Michał Szewczyk napisał:
16 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Domyślne hasło (w instalacji serwera SQL nadzorowanej przez InsERT) jest przecież puste, więc nie trzeba go podawać.

No ale okienko mi się w ogóle nie pojawia.

No tak od zawsze działają programy Insertu - próbują zalogować się do serwera SQL na dane z plików startowych XML, okno z danymi logowania pojawia się przy nieudanym logowaniu lub po uruchomieniu programu z wciśniętym przyciskiem "Ctrl".

Link to postu
3 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

No tak od zawsze działają programy Insertu - próbują zalogować się do serwera SQL na dane z plików startowych XML, okno z danymi logowania pojawia się przy nieudanym logowaniu lub po uruchomieniu programu z wciśniętym przyciskiem "Ctrl".

Zgadzam się. Więc skąd odpowiedź, że ze względów bezpieczeństwa się nie da ustawić parametrów połączenia w pliku konfiguracyjnym???

Link to postu
10 minut temu, Michał Szewczyk napisał:
15 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

No tak od zawsze działają programy Insertu - próbują zalogować się do serwera SQL na dane z plików startowych XML, okno z danymi logowania pojawia się przy nieudanym logowaniu lub po uruchomieniu programu z wciśniętym przyciskiem "Ctrl".

Zgadzam się. Więc skąd odpowiedź, że ze względów bezpieczeństwa się nie da ustawić parametrów połączenia w pliku konfiguracyjnym???

54 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

Proszę sprawdzić.

 

Link to postu
2 minuty temu, Michał Szewczyk napisał:
47 minut temu, Michał Szewczyk napisał:

Lokalnie Program Serwisowy dla InsERT GT, który łączy się po użytkowniku sa z domyślnym hasłem, nie pyta mnie o hasło ani o adres serwera. Dlatego się dziwuję. ;)

Sprawdziłem.

No litości, przecież cały czas rozmawiamy o haśle innym niż domyślne, czyli takim, które nie jest:

46 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Domyślne hasło (w instalacji serwera SQL nadzorowanej przez InsERT) jest przecież puste, więc nie trzeba go podawać.

43 minuty temu, Wojciech Olanin napisał:

@Michał Szewczyk Ze względów bezpieczeństwa u mnie użytkownik sa dla SQL ma hasło (domyślnie jest puste).

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...