Skocz do zawartości

Problem z importem z GT

Polecane posty

18 minut temu, Andrzej Lomperta napisał:

Jestem na etapie przejścia z GT do NEXO. 

Ktoś Panu w tym pomaga, czy postanowił Pan sam "przejść przez pole minowe z różdżką z drewna" ?

 

21 minut temu, Andrzej Lomperta napisał:

Programy ładnie się komunikują i NEXO pobiera dane z GT. Niestety Wszystkie dokumenty trafiają do archiwum w NEXO i nie mogą być edytowane. 

Podstawowe założenia przeniesienia danych, o których powinien był uprzedzić wybrany właściwie dostawca programu - nie są przenoszone żadne dokumenty z GT do nexo, jest możliwy jedynie do nich dostęp (do wybranych typów dokumentów) poprzez moduły "archiwum". Zakres przenoszonych danych jest widoczny w kreatorze wdrożeniowym, opisany w e-pomocy: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/2151%2csubiekt-nexo-jakie-dane-przenosza-sie-z-programu-subiekt-gt.html.

Link to postu
6 minut temu, Andrzej Lomperta napisał:

Dziękuję za odpowiedz. 

Zadając pytanie liczyłem na wzajemność ;)

 

6 minut temu, Andrzej Lomperta napisał:

Proszę o informację czy jest możliwość zaimportowania dokumentów nie do archiwum tylko do aktywnych?

Teoretycznie tak (z pewnymi uproszczeniami - bez skutków magazynowych, bez rozrachunków, przesunięć międzymagazynowych), ale w praktyce jest to mnóstwo pracy wdrożeniowej / programistycznej i nie słyszałem, aby ktoś już to realizował / ktoś chciał zapłacić za taką usługę... Sami planowaliśmy w tym roku przenieść dokumenty na własne potrzeby, ale okres wdrożeniowy, na który nałożył się Nowy Ład sprawił, że nie było kiedy, do tego doszła zmiana sposobu ewidencjonowania sprzedaży (na przykład zamiast kompletów zaczęliśmy wykorzystywać usługi z materiałami), pracujemy na nexo od początku roku, minęło już 5 miesięcy i coraz mniej brakuje nam historii dokumentów z GT, raczej poświęcimy czas na inne prace programistyczne / inne rozwiązania (jak rozliczanie pobrań / płatności internetowych dla nexo).

Link to postu
50 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Podstawowe założenia przeniesienia danych, o których powinien był uprzedzić wybrany właściwie dostawca programu - nie są przenoszone żadne dokumenty z GT do nexo,

13 minut temu, Andrzej Lomperta napisał:

To ładnie. Zakupiłem NEXO po zapewnieniach Pani z infolinii Inserta, że dane bez problemu można przenieść między programami. 

Dziękuję za odpowiedź. Wnioski z tego doświadczenia musi już Pan i inni czytający forum wyciągnąć sami. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...