Skocz do zawartości

Błąd w raportach własnych sql Subiekt NEXO

Polecane posty

Witam.

Jest problem w raporcie sql. W programie SubiektNEXO podczas sprawdzania zapytania wyrzuca błąd "odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu", natomiast w SQL management studio zapytanie przechodzi poprawnie. Poniżej kod sql

 

SELECT _Dokument.Id, symbol, tytul, 	DataWprowadzenia,DataSprzedazy , NazwaSkrocona, NumerWewnetrzny_PelnaSygnatura , 
  case when symbol = 'KFS' or symbol='KFL' or symbol='ZW' then Wartosc_NettoPoRabacie*isnull(kurs,1)   else NettoPoRabatP*isnull(kurs,1)  end as NettoPoRabat,
   case when symbol = 'KFS' or symbol='KFL' or symbol='ZW' then Wartosc_VatPoRabacie*isnull(kurs,1)  else VatPoRabatP*isnull(kurs,1) end as  VatPoRabat, 
    case when symbol = 'KFS' or symbol='KFL' or symbol='ZW' then Wartosc_BruttoPoRabacie*isnull(kurs,1)  else BruttoPoRabatP*isnull(kurs,1)  end as BruttoPoRabat,
	KosztWydania,  SkutekMagazynowy, 
 case when symbol = 'KFS' then kosztmagazynowytowarowprzyjetych else KosztMagazynowyTowarowWydanych end as 'KosztMagazynowyTowarow',
DokumentHandlowy_SprzedazZaliczkowa

FROM [ModelDanychContainer].[Dokumenty] _Dokument
left join modeldanychcontainer.PodmiotHistorie _Firmy on Dokument_Platnik_Id  =  _firmy.Id
left join (select Id, Kurs from modeldanychcontainer.KursyWalutyDokumentu) _kurs on _Dokument.Dokument_KursWalutyDokumentu_Id = _kurs.Id
inner join (SELECT Dokument_Id, 
      sum(Wartosc_NettoPrzedRabatem) as NettoBezRabatP,
      sum(Wartosc_NettoPoRabacie) as NettoPoRabatP,
      sum(Wartosc_BruttoPrzedRabatem) as BruttoBezRabatP,
      sum(Wartosc_BruttoPoRabacie) as BruttoPoRabatP,
      sum(Wartosc_VatPrzedRabatem) as VatBezRabatP,
      sum(Wartosc_VatPoRabacie) as VatPoRabatP,
      sum(KosztMagazynowy) as KosztWydania
      FROM [ModelDanychContainer].[PozycjeDokumentu]
  group by Dokument_Id) _Poz on _poz.Dokument_Id = _Dokument.Id
where [Symbol] in ('FS','KFS','FL','KFL','PA','PF','ZW','PI')
and DokumentHandlowy_SprzedazZaliczkowa in (1,3)
and DataWprowadzenia --BETWEEN {DR:Z okresu}  
between CONVERT(datetime,'2022-01-01') and CONVERT(datetime,'2022-06-01') 
order by 	DataWprowadzenia  

 

Link to postu
2 godziny temu, infomag InsertGT Szef Admin napisał:

Jest problem w raporcie sql.

Jedną ze zmian w wersji 41, która właśnie się ukazała jest:

  • Poprawiono problem z zapisem raportu SQL, w którym użyto parametru DR.

Problem, który Pan opisuje występował, gdy dla parametru DR nie podano domyślnej wartości. Można więc zainstalować nową wersję programu lub pozostać przy obecnej i podać domyślną wartość dla tego parametru.

 

59 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

Z ciekawości uruchomiłem i mam SOA czyli "u mnie działa". Treści nie analizowałem. Nexo w. 41 i 36, efekt ten sam

To dlatego, że parametr, który sprawiał problem jest w tym przykładzie zakomentowany.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...