Skocz do zawartości

Zbiorcza aktualizacja danych kontrahenta

Polecane posty

Można zmienić NIP i pobrać aktualne dane z GUS. Chciałbym to zrobić u wszystkich klientów za jednym razem. Inna sprawa to to, że pracownicy najczęściej wprowadzają do ewidencji kontrahenta po nazwie, nie sprawdzając NIP'u. O tym, że Lidl ma inny NIP dowiedziałem się od MF, z komunikatu o błędzie w JPK.

Edytowane przez Krzysztof Lasko
Link to postu
3 godziny temu, Krzysztof Lasko napisał:

Można zmienić NIP i pobrać aktualne dane z GUS. Chciałbym to zrobić u wszystkich klientów za jednym razem.

Jest to możliwe, ale pogramy nie posiadają takiej funkcjonalności.

 

3 godziny temu, Krzysztof Lasko napisał:

Inna sprawa to to, że pracownicy najczęściej wprowadzają do ewidencji kontrahenta po nazwie, nie sprawdzając NIP'u.

Dzisiaj w innej sprawie odwiedzałem jednego z klientów, przy okazji zostałem zapytany o korektę JPK, otrzymali wezwanie z US do złożenia korekty w ciągu 7 dni, a księgowa zaczęła dwutygodniowy urlop... W każdym razie klient od lutego wprowadzał faktury na nieistniejącego klienta, dostawca do stycznia wystawiał faktury jako spółka komandytowa, od lutego jako spółka zoo, też kontrahent był wyszukiwany po nazwie, ale można było przynajmniej przed wysyłką deklaracji sprawdzić status podmiotów w VAT.

 

3 godziny temu, Krzysztof Lasko napisał:

O tym, że Lidl ma inny NIP dowiedziałem się od MF, z komunikatu o błędzie w JPK.

Tak z ciekawości - czy poprzedni nip przestał być aktywny ? Jaki komunikat błędu został zgłoszony ?

Link to postu
27 minut temu, Krzysztof Lasko napisał:

Przy poprzednim NIP jest komunikat:

12 minut temu, Tomasz Cichoń napisał:

Tak tylko napiszę, że podmiot o tym NIP zakończył działalność już 2016-06-16. Także tego...

W dniu 15.07.2022 o 19:24, Daniel Kozłowski napisał:

....można było przynajmniej przed wysyłką deklaracji sprawdzić status podmiotów w VAT.

--

10 minut temu, Krzysztof Lasko napisał:

Zabawa z bazą danych czy odpowiednie zapytanie SQL?

To praktycznie to samo, ponieważ Rachmistrz GT nie posiada Sfery to pozostają tylko rozwiązania bazodanowe.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...