Skocz do zawartości

Subiekt GT zamówienia do dostawców - filtrowanie produktów po dostawcach.

Polecane posty

10 minut temu, Kacper L napisał:

Robimy ręcznie zamówienia i z tym nie ma problemu.

Założyłem, że chodzi o usprawnienie tego procesu.

 

10 minut temu, Kacper L napisał:

Chcemy tylko odfiltrować listę towarów do jednego dostawcy.

W jaki sposób chce Pan określać dostawcę - poprzez podstawowego dostawcę towaru, czy na podstawie dokumentów zakupu / przyjęć ?

 

11 minut temu, Kacper L napisał:

Znasz taki dodatek ? 

W pierwszym przypadku jest to dostępne w standardzie:

F8.png.15695e88aaeaba286fb8b3f1b1977e5a.png

W drugim przypadku mogę zaproponować nasze rozwiązanie dodatkowe "Zmiana przypisania grupy i cechy towarów z dokumentu", które między innymi pozwala przypisać wszystkie towary z dokumentu do cechy towaru, cechą może być dostawca, mając takie przypisania można korzystać ze standardowych filtrów dostępnych w programie:

 1296531690_Zbiorczeprzypisaniegrupyicechytowaromzdokumentu.png.805310fbc976709c88bddd977fafaeec.png

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dzięki to już jest jakiś trop ale to rozwiązanie wymaga przypisania dostawcy w karcie produktu. Jest tam miejsce tylko na jednego dostawcę więc nie przefiltruje produktów zamawianych od kilku dostawców. 

 

To po pierwsze a po drugie to czy Twoja sugestia dotyczy F8 i wpisanie nazwy dostawcy podczas robienia zamówienia do dostawcy? Mam jeden produkt z wpisanym dostawcą, tworzę zamówienie na niego, F8, nazwa dostawcy i niestety nie pokazuje się ten produkt. Dopytuje bo screen pokazałeś z okna Towary i usługi a tam się nie tworzy zamówienia do dostawcy.  

 

Załączam screen gdzie widać że podczas tworzenia zamówienia do dostawcy nie ma tego filtru. 

Bez tytułu3.jpg

Edytowane przez Kacper L
Link to postu
2 godziny temu, Kacper L napisał:

Dzięki to już jest jakiś trop ale to rozwiązanie wymaga przypisania dostawcy w karcie produktu. Jest tam miejsce tylko na jednego dostawcę więc nie przefiltruje produktów zamawianych od kilku dostawców. 

W opisie problemu nie podał Pan tych informacji. Poza tym podałem dwa rozwiązania.

 

2 godziny temu, Kacper L napisał:

To po pierwsze a po drugie to czy Twoja sugestia dotyczy F8 i wpisanie nazwy dostawcy podczas robienia zamówienia do dostawcy?

Tak, zrzut ekranu pokazuje przecież filtr F8.

 

2 godziny temu, Kacper L napisał:

Mam jeden produkt z wpisanym dostawcą, tworzę zamówienie na niego, F8, nazwa dostawcy i niestety nie pokazuje się ten produkt.

To znaczy, że nie jest wpisany dostawca lub nie podaje Pan jego symbolu - nie pokazał Pan problemu, więc można tylko zgadywać.

 

2 godziny temu, Kacper L napisał:

Dopytuje bo screen pokazałeś z okna Towary i usługi a tam się nie tworzy zamówienia do dostawcy.  

Lista towarów wywoływana z dokumentu posiada te same filtry.

 

2 godziny temu, Kacper L napisał:

Załączam screen gdzie widać że podczas tworzenia zamówienia do dostawcy nie ma tego filtru. 

Nie prawda, wystarczy go tylko uwidocznić, dokładnie tak samo jak w module Towary i usługi:

1029485264_Listatowarw.png.efb2399a325befabfe20b426cddd2ad3.png

 

Edytowane przez Daniel Kozłowski
  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...