Skocz do zawartości

Kopowanie pozycji - błędy po aktualizacji 41.1.2

Polecane posty

Od czasu aktualizacji 41.1.2 zaczęliśmy zauważać problem przy kopiowaniu pozycji. Załóżmy, że mam 10 dokumentów FZ, które zbijam w jeden dokument z kumulowaniem pozycji. Mamy X pozycji o danej wartości i w danych ilościach. Po skopiowaniu listy i wklejeniu jej do innego dokumentu (dokument wysyłany na terminal do kompletacji) rozjeżdża się cena i rozjeżdżają się ilości. W wybranych pozycjach, które mają dodane dodatkowe jednostki miary i ich przeliczniki, program zmienia sam ilości, jednostki miary, ogólnie robi jeden wielki cyrk. Oczywiście na techniczny Insertu nie mam co dzwonić, bo nie będę płacił abonamentu za infolinię, która w niczym pomóc nie potrafi. Czy ktoś spotkał się z problemem przy kopiowaniu pozycji? Dodam, że do tej aktualizacji już 3 lata w taki sposób pracowaliśmy i zawsze wszystko działało.

Link to postu

Proszę dodatkowo o informację, co dokładnie ma Pan na myśli, pisząc, że "rozjeżdża się cena", bo w załączonym temacie mowa jest tylko o ilości.

W dniu 30.08.2022 o 16:18, Sławomir Misiak napisał:

Mamy X pozycji o danej wartości i w danych ilościach. Po skopiowaniu listy i wklejeniu jej do innego dokumentu (dokument wysyłany na terminal do kompletacji) rozjeżdża się cena i rozjeżdżają się ilości.

 

Link to postu

Jeżeli zmieniają się ilości, to automatycznie zmieniają się ceny. Rozumiem dlaczego Pan o to pyta, ale mnie jako użytkownika programu obchodzi to, żeby odpowiednia na dokumencie była ilość i cena. Jeżeli coś jest nie tak i nie jestem w stanie sam znaleźć rozwiązania (jak w większości wypadków z tym programem), to to zgłaszam.

 

Jak już piszę: raporty dobowe pojawiły się nagle w rejestrze sprzedaży - mam zakładać nowy temat, czy już taki istnieje? Wyszukiwarka nic nie wyrzuca, a tak jak wspomniałem wcześniej, nie mam czasu na czytanie całego forum.

Link to postu

Wersja uwzględniająca poprawkę w opisywanej funkcjonalności dostępna jest do pobrania tutaj.

W dniu 1.09.2022 o 11:42, Sławomir Misiak napisał:

raporty dobowe pojawiły się nagle w rejestrze sprzedaży

Ale o czym konkretnie mowa? Dokumenty do JPK, Rejestr sprzedaży VAT, czy ewidencja VAT sprzedaży?

Link to postu

Prawdopodobnie ktoś te raporty dobowe zaimportował z drukarki fiskalnej (ewentualnie dodać ręcznie i wpisać samodzielnie numery od 366 do 378).

Raporty dobowe domyślnie są pokazywane w widoku wszystkich dokumentów sprzedaży – można ich po prostu nie pobierać, jeśli nie są nam potrzebne (jeśli jednak chce się poprawnie wykazywać sprzedaż detaliczną w pliku JPK z Subiekta, to warto robić to regularnie i regularnie naliczać na ich podstawie miesięczne raporty okresowe), a jeśli nie chcemy ich widzieć, to najwygodniej będzie odfiltrować widok wg typu dokumentu.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...