Skocz do zawartości

Grupowanie klientów na podstawie magazynu

Polecane posty

Chcę, wysłać do klientów zbiorcze sms-y, ale mam taki problem, że mam 3 magazyny.
Korzystając z listy kontrahentów nie znalazłem sposobu by filtrować zamówienia z konkretnego magazynu, by dodać tych klientów do oddzielnej grupy.

Robiąc to z listy zamówień uzyskuję listę ze zduplikowanymi symbolami kontrahentów i nie ma tam opcji szybkiego grupowania po klientach znajdujących się wewnątrz zamówienia. Formatowanie warunkowe nie pozwala też na zaznaczenie unikalnych lub zduplikowanych kontrahentów. SQL niestety nie znam na tyle, by to wykorzystać.
Jak rozumiem własnych filtrów nie można dodawać bez zewnętrznego modułu do dokupienia.

Link to postu
Godzinę temu, Mariusz Kieraga napisał:

Chcę, wysłać do klientów zbiorcze sms-y, ale mam taki problem, że mam 3 magazyny.
Korzystając z listy kontrahentów nie znalazłem sposobu by filtrować zamówienia z konkretnego magazynu, by dodać tych klientów do oddzielnej grupy.

Są to funkcjonalności programu Gestor, jest tam dosłownie moduł "Listy klientów", listy takie mogą być dynamiczne oparte o zapytanie SQL. W Subiekcie można wykorzystać formatowanie warunkowe SQL. Można też zestawieniami SQL przypisywać cechy do kontrahentów, które następnie można wykorzystać do filtrowania. 

 

Godzinę temu, Mariusz Kieraga napisał:

SQL niestety nie znam na tyle, by to wykorzystać.

Dlatego warto wybierać dostawców programów, którzy posiadają takie kompetencje i pomogą, a samemu zajmować się na tym, na czym się zna.

 

Godzinę temu, Mariusz Kieraga napisał:

Jak rozumiem własnych filtrów nie można dodawać bez zewnętrznego modułu do dokupienia.

W GT nie można dodawać własnych filtrów i da się dokupić takiej funkcjonalności, takie możliwości oferuje dopiero Navireo.

Link to postu
50 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Są to funkcjonalności programu Gestor, jest tam dosłownie moduł "Listy klientów", listy takie mogą być dynamiczne oparte o zapytanie SQL. W Subiekcie można wykorzystać formatowanie warunkowe SQL. Można też zestawieniami SQL przypisywać cechy do kontrahentów, które następnie można wykorzystać do filtrowania. 

Dobrze, widzę takie opcje na grupowanie w Gestorze, natomiast z tego co widzę jest to jedna wielka baza nie rozróżniająca magazynów. W dokumentacji sql także nie widzę informacji o filtrowaniu konkretnego magazynu. Czy klienci w jakiś sposób są powiązywany z magazynem z jakiego wychodziło ich zamówienie, skoro mogą teoretycznie kupić u nas w 2 różnych sklepach. Jedyne miejsce w którym mogę filtrować po magazynach to lista zamówień, ale tam za to nie nadam tym klientom cechy.

 

Link to postu
3 godziny temu, Mariusz Kieraga napisał:

Dobrze, widzę takie opcje na grupowanie w Gestorze, natomiast z tego co widzę jest to jedna wielka baza nie rozróżniająca magazynów.

Jak napisałem:

5 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Są to funkcjonalności programu Gestor, jest tam dosłownie moduł "Listy klientów", listy takie mogą być dynamiczne oparte o zapytanie SQL.

czyli listę taką należy wcześniej zdefiniować

 

--

3 godziny temu, Mariusz Kieraga napisał:

W dokumentacji sql także nie widzę informacji o filtrowaniu konkretnego magazynu.

Nie wiem o jakiej dokumentacji Pan pisze, w praktyce należy prześledzić działanie programu lub przynajmniej zapoznać się z dokumentacją bazy danych z pomocy do programu. Idąc Pana tropem:

3 godziny temu, Mariusz Kieraga napisał:

Czy klienci w jakiś sposób są powiązywany z magazynem z jakiego wychodziło ich zamówienie, skoro mogą teoretycznie kupić u nas w 2 różnych sklepach.

od razu trafiamy na dok__Dokument->dok_MagId (Identyfikator Magazynu, do którego został wystawiony dokument.)

 

--

3 godziny temu, Mariusz Kieraga napisał:

Jedyne miejsce w którym mogę filtrować po magazynach to lista zamówień, ale tam za to nie nadam tym klientom cechy.

Proszę przeczytać raz jeszcze moje propozycje, odnosząc się do filtrowania po cechach i ich nadawania:

5 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Można też zestawieniami SQL przypisywać cechy do kontrahentów, które następnie można wykorzystać do filtrowania. 

stosowane zestawienie SQL też należy wcześniej przygotować. 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...