Skocz do zawartości

[BUG] Sello nie wznawia aukcji choć pokazuje, że ją wznowiło

Polecane posty

Dzień dobry,

 

wykryłem bug w sello związany z zakończonymi aukcjami i ich wznawianiem. Wznawiam aukcje z zakładki 'zakończone', wysyłam zmiany i aukcja pojawia się w 'trwające'. I wszystko ok, aukcja się wznowiła - Sello nie pokazało żadnych błędów. Otwieram aukcję i w przeglądarce - i mam informację 'Sprzedaż zakończona' - aukcja się nie wznowiła. 

 

Przechodzę do Sello, klikam na tą aukcję PPM i wybieram 'Pobierz pełne dane (opisy i zdjęcia)'. Sello pobrało pełne dane i - aukcja ląduje znów w zakończonych. I tak w koło macieju, w tym przypadku trzeba aukcję wznowić ręcznie przez przeglądarke.

Problem nie dotyczy wszystkich aukcji - nie które wznawiają się bez problemu, a przy nie których jest wyżej opisany problem. Porobiłem kilka testów i problem występuje przy aukcjach, które chce się wznowić, ale Allegro przed wznowieniem aukcji (przez przeglądarkę) wyświetla okienko o połączeniu aukcji z innym produktem i czy chce się to zaakceptować czy nie. I sello właśnie przy tych aukcjach ma problem.

Dobrze by było to w miarę szybko jakoś naprawić, gdyż wprowadza nas (użytkowników) w błąd. Kilka dniu temu myślałem, że wznowiłem kilkanaście aukcji, choć ani jedna się nie wznowiła.

 

P.S. Jeżeli problem opisałem zbyt chaotycznie (nieczytelnie), to proszę na informację. Rozpiszę wtedy problem dokładniej wraz ze zdjęciami

Link to postu

Można by powiedzieć, że to nie bug a ficzer. Sello zleca aktywację oferty do Allegro ale sama aktywacja nie jest natychmiastowa. Allegro rezerwuje sobie czas do godziny na aktywację oferty. To co robi Sello to przenosi tymczasowo ofertę do trwających (aby było widać ruch oferty), ale jednocześnie monitoruje ją co chwilę, czy Allegro dokonało już aktywacji. 

Proszę spojrzeć na zakładkę ZMIANY w dolnej części programu, tam w szczegółach zdarzenia pojawi się napis Zlecono aktywowanie oferty co nie jest jednoznaczne z jej wznowieniem w Allegro, a z wysłaniem takiego zlecenia. Gdy serwis Allegro aktywuje taką ofertę napis w szczegółach zmieni się na Oferta została aktywowana.

Jeśli zaś Allegro odrzuci aktywację z powodu wystąpienia jakiegoś problemu czy to w danych czy zawiedzie sam mechanizm aktywacji, to Sello oznaczy taką ofertę na czerwono wraz z treścią błędu zwróconego z Allegro i oferta taka trafi w Sello do zakończonych. Aby jednak taką sytuację wychwycić trzeba mieć porządek w papierach - czyli na bieżąco przeglądać i usuwać występujące problemy. Wtedy błędy będą sygnalizowane czerwoną plakietką z liczbą problemów na górnym przycisku modułu AUKCJE. Pojawienie się tam jakiejkolwiek liczby na czerwono powinno skutkować zajrzeniem do modułu i sprawdzeniem co się stało. Niestety na wielu zrzutach ekranu jakie do nas docierają w górnych przyciskach jest po kilkaset, czy nawet kilka tysięcy błędów. W takim układzie niestety mechanizm ten nie spełnia swojego informacyjnego zadania i pojawiające się nowe błędy zostaną przeoczone.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...