Skocz do zawartości

Zawieszenie przy pobieraniu danych produktu

Polecane posty

Witam, ja mam trochę inny problem. Po wybraniu towaru z katalogu i próbie jego przypisania wyskakuje okno pobierania danych i wisi. Nie można nic zrobić, trzeba resetować sello. Ostatnio czekałem 10 minut i nic, nie tyczy się to jednego produktu miałem już kilka takich przypadków. Większość podpięć działa poprawnie, nieraz pobiera dane 2-3 minuty ale pobiera. Jakieś pomysły?
image.png.674a21977dd0bd9f9cf53036a0171360.png

Link to postu

Dane zazwyczaj pobierają się szybko, natomiast wąskim gardłem może być tutaj szybkość komputera, który to przetwarza. W wielu kategoriach jest parametr określający producenta, gdzie liczba dostępnych opcji przekracza kilka tysięcy pozycji. Algorytm aktualizacji tych danych w bazie Sello porównuje istniejącą w Sello listę wartości z tą odebraną z serwisu i tutaj pewne poprawki optymalizacyjne dodaliśmy w jednej z ostatnich wersji. Dlatego kolejne pobieranie trwa kilka sekund. Natomiast pierwsze pobieranie a dokładniej zapis tych danych trwa tak długo. Przyjrzymy się jeszcze tematowi, być może uda się wdrożyć jakieś inne rozwiązanie tego problemu.

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Na jakim komputerze jest uruchamiane Sello? Chodzi o procesor i ilość pamięci RAM? Weryfikujemy ten problem i u nas te czasy wynoszą poniżej 3s dla całkowicie świeżego pobierania. Nawet nie bardzo mamy co tutaj optymalizować w takim wypadku. Co do liczby firm zdefiniowanych w tej kategorii to wynosi ona nie kilka tysięcy, jak wspomniałem wyżej a ponad 13 tys. Mimo wszystko nowy algorytm aktualizacji, który ostatnio pojawił się w Sello wykonuje te porównania dość szybko.

 

Drugie pytanie, w ilu mniej więcej kategoriach są wystawiane produkty w Allegro?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...