Skocz do zawartości

Zmiana parametrów otwartego roku obrotowego.

Polecane posty

Witam, potrzebuję zmienić parametry roku obrotowego w związku ze zmianą formy prawnej podmiotu i wyborem CIT estońskiego. Zakończenie obecnego roku obrotowego powinno być z datą 31-07-2022, natomiast Rozpoczęcie nowego z datą 01-08-2022. Problem w tym, że są już zapisy w sierpniu. Można to zrobić znając podstawy SQL i strukturę bazy danych czy raczej zlecić to partnerowi/serwisantowi?

Link to postu
16 minut temu, Krzysztof Lasko napisał:

Mogę prosić o podpowiedź jak to zrobić?

Należy otworzyć nowy okres z najwcześniejsza datą jaka jest obecnie możliwa, a następnie zmienić okres obowiązywania roku w bazie danych i wykorzystując znajomość struktury bazy danych ręcznie zmienić identyfikator roku obrotowego we wszystkich obiektach zależnych.

Edytowane przez Jacek Izydorczyk
Link to postu
28 minut temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Należy otworzyć nowy okres z najwcześniejsza datą jaka jest obecnie możliwa

Czyli np z datą 01-09-2022 (bo są wpisy z datą 31-08-2022) do 31-12-2022.

 

29 minut temu, Jacek Izydorczyk napisał:

a następnie zmienić okres obowiązywania roku w bazie danych

Tego, który właśnie stworzyłem?

31 minut temu, Jacek Izydorczyk napisał:

we wszystkich obiektach zależnych

Czy chodzi o wszystkie miejsca występowania _IdRoku ? Np.:

image.png.4f7541f3548330c8c0b3607bf7d5c64b.png

Link to postu

Dziękuję za naprowadzenie. Mam nadziejże że zmieniłem wszystko co potrzeba. Zajęło mi to trochę cennego czasu. I pewnie trochę pieniędzy, jednak wyceniając swój poświęcony czas, myślę, że nie zrobiłem jakiegoś wielkiego biznesu. Myślę, że gdybym uzyskał informacje typu: zmień w tabelach takich i takich, to i to, byłoby mi łatwej i zaoszczędziło czas. Rozumiem, że wiedza kosztuje ale takich osób jak ja, którzy lubią i nie boją się robić coś samemu jest zdecydowanie mniej niż takich, które są gotowe za taką usługę zapłaci odpowiednie pieniądze. Tak czy inaczej, może nie zaoszczędziłem wiele pieniędzy ale na pewno czegoś nowego się nauczyłem i coraz mniej boję się baz danych sql.

Link to postu
  • 3 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...