Skocz do zawartości

jeden klient dwie transakcje w Sello

Polecane posty

Witam,

Dział sprzedaży zgłosił mi problem, klient kupił od nas jedną rzecz, w allegro było też, że jest tylko jedna transakcja dokonana na dany produkt, który u nas na stanie jest też tylko jeden, ale w sello widnieją dwie transakcje tego samego klienta i produktu i wyszły dwa oddzielne listy i dwa paragony, można prosić o jakąś wskazówkę o co się rozchodzi ?

 

Pozdrawiam

Z Góry Dziękuje za Pomoc

 

1.thumb.jpg.f0ca471a37c81c6b05f3bac2760cad0a.jpg

Link to postu

Trudno powiedzieć dlaczego tak się stało. W zasadzie nie powinno dojść do takiej sytuacji, bo przed dodaniem nowej transakcji Sello ją wyszukuje w bazie i dodaje tylko jeśli nie znalazło transakcji do tego zamówienia.

 

Proszę podesłać do nas na sello@insert.com.pl wynik wykonania poniższego polecenia SQL (skopiowane tabele z wynikiem z SQL Management Studio lub programu serwisowego).

 

select * from tr__Transaction where tr_CheckoutFormId = '5b5154b3-3a43-11ed-abb9-13d5fb4c74c5'

 

 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Przeanalizowałem nadesłane dane (przepraszam, że tyle to trwało, ale szybciej nie byłem w stanie). Wygląda na to, że oba wpisy są identyczne i trafiły do bazy jeden po drugim. 

W zasadzie nie powinno to być możliwe, ponieważ symultaniczne pobieranie transakcji z wielu końcówek czy nawet procesów Sello uruchomionych na jednym komputerze jest zablokowane, zaś każda transakcja po pobraniu weryfikuje, czy w bazie nie ma już transakcji o takim identyfikatorze. Musiał zatem nastąpić jakiś problem z samym serwerem SQL, który po prostu "skłamał", że takiej transakcji nie ma. Nie wiem czy jesteśmy coś więcej w stanie tutaj zrobić, chyba pozostaje tylko jakiś dodatkowy mechanizm, który okresowo weryfikuje czy nie ma takich transakcji "powielonych". Ale taki mechanizm byłby dodatkowym obciążeniem dla pracy programu. 

 

Pytanie, jak często taka sytuacja się pojawia. Czy ktoś jeszcze miał taką sytuację?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...