Skocz do zawartości

Allegro DPD - Wza - komunikat "Brak zdefiniowanej usługi w serwisie "Wysyłam z Allegro" dla konta


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Bartosz Rosa,

Polecane posty

Witam,

 

Miałem ustawioną wysyłkę DPD Allegro i wszystko działało OK. Nawet dzisiaj rano nadawałem paczki z Sello przez WzA.

 

Ok godz 11, przy próbie nadania kolejnych paczek, wyskakuje komunikat "Brak zdefiniowanej usługi w serwisie "Wysyłam z Allegro" dla konta".

 

Spróbowałem nadać 1 przesyłkę w WzA przez WWW allegro, ale tam działa, więc zakładam, że to nie awaria DPD, czy Allegro.

 

Co może sugerować ten komunikat?

Link to postu

Komunikat w raportach:

Tworzenie przesyłki w serwisie Wysyłam z Allegro dla paczki "62511/2022" na koncie "xxx" (): Brak zdefiniowanej usługi w serwisie "Wysyłam z Allegro" dla konta
Upewnij się, że konto Allegro ma włączoną obsługę serwisu "Wysyłam z Allegro" oraz w dostawie Sello o nazwie "Kurier DPD" jest wybrana odpowiednia usługa w parametrach synchronizacji z serwisem.

Link to postu

Allegro pospieszyło się ze zmianami zapowiedzianymi na przyszły tydzień :)

 

https://github.com/allegro/allegro-api/issues/5970

 

Poprawkę przygotowujemy i pojawi się w czwartek, ale poprawka ta miała być na zmiany wprowadzone 3.10 w Allegro - które ktoś przez przypadek najpewniej wrzucił do API Allegro dzisiaj.

Link to postu

Ostatnio mam wrażenie, że dzień bez zmian w wysyłkach allegro to dla nich dzień stracony.

 

Czyli do czwartku na razie trzeba przeklikiwać ręcznie wszystkie paczki z DPD Allegro, ponieważ z automatu w API Sello nie pójdzie?

Link to postu

Mam nadzieję, że usuną usterkę szybciej.

 

Póki co jedynym wyjściem jest wrzucenie do bazy ręcznie identyfikatora usługi dla odpowiedniego konta, który to identyfikator należałoby pobrać z logu przy pobieraniu danych usługi przy wchodzeniu w okno konfiguracji. Raczej skomplikowany zabieg więc opublikowanie jednej procedury dla wszystkich jest dość karkołomne.

Link to postu
  • Rozwiązanie

Poprawka. Wersję zawierającą poprawkę opublikujemy dopiero gdy zmiany faktycznie wejdą w Allegro - ponieważ przygotowanie teraz wersji, która będzie działać zarówno ze starym jak i z nowym modelem danych WzA jest nadmiernie skomplikowane.

 

Innymi słowy, wersja Sello 1.42.4 pojawi się 3.10 - wtedy kiedy Allegro planuje wdrożyć zmianę. Starsze wersje Sello będą objawiać się takim właśnie komunikatem jak powyżej, natomiast 1.42.4 będzie działać poprawnie.

Gdybyśmy wypuścili wersję 1.42.4 szybciej to nie działała by ona z kolei z obecnym modelem Allegro.

 

P.S.

Niefortunna zmiana w Allegro została już wycofana. W związku z tym, konieczne może być wejście w konfigurację dostawy WzA i ponowne jej zapisanie aby przywrócić możliwość tworzenie paczek.

Link to postu

Na tej stronie jest dostępna lista mapowań dostaw Allegro na usługi WzA:

 

https://developer.allegro.pl/tutorials/jak-zarzadzac-przesylkami-przez-wysylam-z-allegro-LRVjK7K21sY#jak-pobrac-liste-uslug-dostawy

 

Może też trzeba wejść w konfigurację WzA w Sello ją zapisać ponownie - tę konkretną podpiętą pod Allegro One Box/Punkt.

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...