Skocz do zawartości

Masowa edycja, dodawanie, usuwanie produktów (produktyzacja allegro)

Polecane posty

Witam jak w temacie. Czy istnieje jakaś możliwość masowej edycji i pracy z produktami / ofertami allegro?

Na chwilę obecną po przygotowaniu ofert do wystawienia na allegro kategoria wymaga ode mnie dodania produktu (inaczej nie da się nawet wysłać ofert na allegro)

Wiąże się to z mozolnym i pojedynczym edytowaniem aukcji i wyszukiwaniem / dodawaniem produktu z allegro. Nie wspomnę już o fakcie ze produkctyzacja to jeden wielki bubel i wiele informacji specyficznych nie pokrywa się z tym co na allegro a tym co jest w wystawianej ofercie.

 

Z usuwaniem produktów z ofert przygotowanych  jakoś sobie poradziłem - znajdując poniższy kod SQL na forum.

update au__auction set au_ProductExternalId = '', au_ProductExternalName = ''

czy aukcji na allegro

update au__auction set au_ProductExternalId = '', au_ProductExternalName = '' where au_number = '7678961932'

Pytanie czy jest jakieś ułatwienie aby masowo dodać Produkt A (skąd wziąć jego ID? ) do konkretnej oferty na allegro lub dopiero przygotowanej a nie wysłanej?

 

Ręczna edycja oferta po ofercie to koszmar...a nie widzę w opcjach wystawiania niczego poza ręcznym wyszukiwaniem i wybieraniem produktów.

 

Edytowane przez Radek Kokoszka
Link to postu

Tylko, że to czyści produkt tylko po stronie bazy Sello, nie na Allegro.

 

Obecnie masowo nie da się ustawić produktu, ale można to zrobić w podobny sposób - SQLem. Zmieniać produktu w wystawionej ofercie się chyba nie da w serwisie (?), natomiast w przygotowanej można ten id wpisać do aukcji SQLem.

 

Skąd go wziąć? Albo z aukcji w której już został wstawiony (wybrany za pomocą wyszukiwarki), albo w serwisie Allegro nieraz jest on widoczny w niektórych oknach związanych z edycją produktu.

 

Pytanie, jaki jest sens umieszczania w wielu ofertach tego samego produktu? Allegro umożliwia obecnie wystawienie bodajże 2 takich samych produktów, wiec zbiorcze przypisywanie tego samego produktu mija się z celem.

Link to postu
8 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Tylko, że to czyści produkt tylko po stronie bazy Sello, nie na Allegro.

Wystarczy - mam problem z wystawieniem nowych produktów. Po wystawieniu nie będe miał już potrzeby zmieniania tego.

  

8 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Obecnie masowo nie da się ustawić produktu, ale można to zrobić w podobny sposób - SQLem. Zmieniać produktu w wystawionej ofercie się chyba nie da w serwisie (?), natomiast w przygotowanej można ten id wpisać do aukcji SQLem.

Dobra, a podpowiesz dokłądniej? O SQL wiem mniej wiecej tyle że jest ;)

update

au__auction set au_ProductExternalId = '' // TU ID PRODUKTU

au_ProductExternalName = '' //MUSZE PODAWAĆ NAZWĘ DOKŁĄDNIE JAK NA ALLEGRO?

where au_number = '7678961932' //ROZUMIEM TO ZA NUMER AUKCJI ? ALE SELLO CZY ALLEGRO? CO W PRZYPADKU GDY TO JEST W PRZYGOTOWANYCH DOPIERO?

 

To jest ten NUMER (where au_number)? Nie we wszytskich przygotowanych się on pokazuje...

image.thumb.png.c65baf17e1b5f7ddc222cba7cc63580a.png

8 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Skąd go wziąć? Albo z aukcji w której już został wstawiony (wybrany za pomocą wyszukiwarki), albo w serwisie Allegro nieraz jest on widoczny w niektórych oknach związanych z edycją produktu.

Jedyne co może być jakimś ID przy produkcie na allegro to końcówka linku. Wyprowadź mnie z błędu jeśli nie mam racji. https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zglos-blad-w-produkcie/f6e52f34-31dc-4f0a-8d26-3d428ef211a8

  

8 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Pytanie, jaki jest sens umieszczania w wielu ofertach tego samego produktu? Allegro umożliwia obecnie wystawienie bodajże 2 takich samych produktów, wiec zbiorcze przypisywanie tego samego produktu mija się z celem.

Celem wyjaśnienia:

 

Mam produkt który:

A) jest wysukiwany przez użytkowników pod wieloma nazwami i synonimami. Kazdy szuka jak mu pasuje... Stąd pomysł by ten sam produkt był wystawiony w kilku kategoriach (część użytkowników szuka wyszukiwarką a część po drzewku kategorii...). Dlatego chce aby mój produkt był widoczny w kilku miejscach pod róznymi nazwami.

 

B) Produkt pasuje do wielu urządzeń których jest na rynku ok 60-70 modeli/producentów. Nie kazdy szuka zaznaczajac SZUKAJ W OPISIE. A prawdopodobnie mało który z moich klientów. Dlatego chce aby dla produktu A o wymiarach 20x30cm (są różne wymiary po których też użytkownicy szukają a wiec SŁOWO KLUCZOWE) Informacja musi być zawarta w tytule oferty + informacja do jakiego modelu pasuje (60-80 modeli) Tu PRODUCENT/MODEL i znowu informacja musi być zawarta w tytule + słowo/synonim po kórym wyszukują. 

 

Dla przykłądu TYTUŁ OFERTY:

Worki Moletowane/Ryflowane/Tłoczone/Próżniowe...itd + ROZMIAR 20x30 (i inne wymiary w innych ofertach) do MODEL URZĄDZENIA - były podpięte do konkretnego produktu w róznych kategoriach.

 

Tylko allegro wyswietal na karcie produktu/oferty dwie nazwy - po lewje nazwa produktu i po prawej nazwa oferty. Nazwe produktu i nazwe oferty w której podany jest wymiar. Nie moge więc mieć 1 uniwersalnego produktu aby nie mylić do tegór rózne rozmairy mają rózne ceny. Dlatego jak mam 20 wymiarów to musze mieć 20 produktów. Do tego ten sam produkt może występowac w kilku kategoriach które nie koniecznie są podobne do, stąd przymus posiadania kilku produktów na kilka kategorii do tego w kilku wariantach wymiarowych.

 

Z racji że nie mogę wystawić produktu A przypisanego do kategoria A w kategorii B... to musze mieć nowe produkty do tych ofert.

 

A więc jak przygotuję 600 wariantów NAZWY oferty zawierajacej słwoa kluczowe i wymiarów dla kategori A i produktu A... pojawi sie problem dodania tego do Kategori B C D E F .... gdzie po pobraniu aukcji z Kategorii A musze je po prostu powilić na pozostałe zmieniajac masowo SPECYFICZNE INFORMACJE, NOWĄ KATEGORIĘ i PRODUKT Z TEJ KATEGORI....

 

I teraz klikanie tego z ręki dla na chwilę obecną 12 tyś kombinacji trochę boli.

 

 

Dlatego chciałem dodać 1 oferte z rozmiarem A do Kategoria A z produktem A a następnie pobrać te aukcje. Masowo (Usunąc z niej produkt który pwooduje konflikt z wystawieniem bo nie pasuje do kategorii) powilić go zmieniajac masowo ROZMIAR, MODEL i SŁOWA KLUCZOWE W TYTULE (edycja zbiorcza) i wystawić jako Oferte B z ROZMIAREM, MODELEM i SŁOWAMI KLUCZOWYMI dla produktu i kategorii B.

 

itd...

 

 

 

 

Link to postu

Dodam że większość wyszukiwań z tego co wiem jest z automatu sortowana po image.png.f3d4a49d0dbf5f404aaae3b1b0f51d73.png A wiec jeśli klient będzie szukał Worków i wpisze: MOLETOWANE albo RYFLOWANE albo któreś z kombinacji słów kluczowych  + Model + rozmiar to dla każdego takiego zpaytania powinna się pojawić któraś z moich ofert ze względu na TRAFNOŚC (Zawiera 2,3,4 słowa KLUCZE) obstawiam że dość wysoko. 

 

Sortowanie po cenie, dostawie itd jets jak by dopiero kolejnym krokiem. 

 

Link to postu
16 godzin temu, Radek Kokoszka napisał:

//MUSZE PODAWAĆ NAZWĘ DOKŁĄDNIE JAK NA ALLEGRO?

Nie, w zasadzie to tu nawet nie trzeba nic wpisywać, istotny jest tylko id produktu. Nazwa jest tylko do celów wizualnych, jeśli jej nie będzie to w okienku pojawi się id.

 

16 godzin temu, Radek Kokoszka napisał:

ROZUMIEM TO ZA NUMER AUKCJI ? ALE SELLO CZY ALLEGRO? CO W PRZYPADKU GDY TO JEST W PRZYGOTOWANYCH DOPIERO?

au_Number to id oferty w Allegro. W przygotowanych tego numeru jeszcze nie ma, do czasu aż oferta nie zostanie wysłana do Allegro (utworzony zostanie draft oferty). Wtedy ten numer zostaje nadany i jest widoczny w Sello.

 

Lepiej by było skorzystać z innego pola - z jakiego to zależy od konkretnych potrzeb, może to być np sygnatura (au_ExternalSignature = 'DIAM122050')

ale

w przypadku gdy są używane pola nie będące z natury unikalne to SQL zaktualizuje wszystkie aukcje jakie spełniają ten warunek. Należy zatem doprecyzować jakich aukcji to ma dotyczyć, np tylko przygotowanych (au_State = 0, lub przygotowanych i gotowych do wystawienia au_state = 1) + trzeba tutaj usunąć także szablony (au_type = 10)

 

Czyli sumarycznie polecenie mogło by wyglądać następująco:

update
au__auction set au_ProductExternalId = 'TU ID PRODUKTU',
au_ProductExternalName = ''
where au_ExternalSignature = 'TUTAJ SYGNATURA'
and au_State = 0  
and au_Type = 10 

aby zaktualizować przygotowane aukcje, niegotowe do wystawienia o podanej sygnaturze.

Natomiast uważałbym ze wszelkimi updejtami na bazie, bo jeśli któregoś warunku zabraknie (np przez przypadek nie zostanie załączony) to update wykona się na wszystkich aukcjach, co może mieć nieodwracalne lub trudne do odwrócenia skutki. Polecam zatem zawsze przed takimi modyfikacjami wykonać kopię zapasową bazy.

 

16 godzin temu, Radek Kokoszka napisał:

Jedyne co może być jakimś ID przy produkcie na allegro to końcówka linku

Tak, to jest id produktu.

 

Allegro umożliwia wystawianie produktów w różnych kategoriach - jedna z nich jest kategorią podstawową, ale określają też coś co się nazywa kategoriami dodatkowymi. Może trzeba do nich napisać aby dany produkt udostępnili w wielu kategoriach.

 

 

Link to postu
4 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Lepiej by było skorzystać z innego pola - z jakiego to zależy od konkretnych potrzeb, może to być np sygnatura (au_ExternalSignature = 'DIAM122050')

ale

w przypadku gdy są używane pola nie będące z natury unikalne to SQL zaktualizuje wszystkie aukcje jakie spełniają ten warunek. Należy zatem doprecyzować jakich aukcji to ma dotyczyć, np tylko przygotowanych (au_State = 0, lub przygotowanych i gotowych do wystawienia au_state = 1) + trzeba tutaj usunąć także szablony (au_type = 10)

 

Czyli sumarycznie polecenie mogło by wyglądać następująco:

update
au__auction set au_ProductExternalId = 'TU ID PRODUKTU',
au_ProductExternalName = ''
where au_ExternalSignature = 'TUTAJ SYGNATURA'
and au_State = 0  
and au_Type = 10 

Ok to już mi sporo pomaga. SYGNATURA jest niepowtarzalna dla grupy ofert ale są one wróżnych kategoriach a więc po wykonaniu polecenia SQL dodam złe produkty do czesci z nich. Jak do tego polecenia dodać rozróżnienie na kategorie Allegro? Z tym powinno zadziałać w 100%.

 

ID PRODUKTU

ID AUKCJI W SELLO

SYGNATURA PRODUKTU

KATEGORIA W SELLO/ALLEGRO - to tylko bym prosiło taki mały drafcik z uzupełnieniem tego i powinno dać sieto ogarnąć

 

I musi działać

 

Allegro nie zgodziło się na rozszeżenie produktu do innych kategori mimo że są ze sobąmocno związane.. tak jak nie zgodziło się na zmianę paarametrów produktu: Szerokość w CM a długośc w M.... Sugestia aby zmienili obie wartości na jednakowe też jest na NIE. Wiec produkt w specyfikacji ma szerokość 12cm a długośc 0,2m :) co by nudno nie było. Nawet już nie próbóję pisać do nich.

 

Link to postu

Pola au_CatId oraz au_CatName (imię kota 🙃, ale ktoś miał fantazję) mogą być tutaj pomocne. Po określeniu identyfikatora kategorii (niestety tutaj jest identyfikator bazodanowy, nie ten z allegro) można dodać do warunku

 

W razie czego identyfikator bazodanowy z pola au_CatId można wyciągnąć z bazy Sello z tabeli z kategoriami bazując na numerze kategorii Allegro:

 

select cat_id from st_Category where cat_CatId = 'TUTAJ NUMER KATEGORII ALLEGRO'
and cat_Expired = 0

 

2 godziny temu, Radek Kokoszka napisał:

Wiec produkt w specyfikacji ma szerokość 12cm a długośc 0,2m :) co by nudno nie było.

:) 

Link to postu

Dobra to zakładając że mam już cat_id  ;) - to kocie imona chyba mogę pominąc w formule.

Nie wiem czy warunek WHER au_CatID będzie dobry ;)

update
au__auction set au_ProductExternalId = 'TU ID PRODUKTU',
au_ProductExternalName = '' // to moge wywalić? mam już ID w sumie raczej unikalne. Chyba nie musze podawać nazwy produktu dla uproszczenia.
where au_ExternalSignature = 'TUTAJ SYGNATURA'
where au_CatId = 'TUTAJ NUMER KATAGORII BAZOWEJ SELLO'
and au_State = 0  
and au_Type = 10 

 

Dobrze rozumiem?

 

Id bazowe załóżmy że mam

Allegro: cat_CatId = '15979'

Sello: au_CatId = '80028'

image.png.d15799496966883fe1bdd838aa16fd5f.png

  • Lubię to 1
Link to postu
update au__auction set au_ProductExternalId = '1d887612-cf0b-4634-83fc-f1e06bf1d6b8', au_ProductExternalName = '' where au_ExternalSignature = 'DIAM152550' and au_CatId = '81485' and au_State = 0  and au_Type = 10 

W razie czego wklejam. U mnie działa w ten sposób masowe podpinanie produktów do aukcji na podstawie SYGNATURY i KATEGORII. Może komuś sieteż kiedyś przyda. 

 

Bartku dzieki za pomoc.

Edytowane przez Radek Kokoszka
  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...