Skocz do zawartości

Zasoby systemowe

Polecane posty

OK,a więc tak po włączeniu jest ok 50mb potem ściągam dane, typu transakcje, formularze, komentarze, i wszystkie ptaszki po prawej stronie. Po tym zabiegu już jest 500MB, a wiec mowie sobie co mi tam jeszcze raz to samo na bis niech BARTEK ma rzetelne dane i po tym co widzę już ponad 1GB zajętych mych zasobów. Dalej nie robię bo komputer mi jeszcze wybuchnie :) Bartek co to jest???

Link to postu

Potwierdzam. Pobieranie dużej ilości formularzy kończy się u mnie błędem:

 

Ostatnia operacja nie powiodła się.
Out of memory.
(Microsoft Cursor Engine) Out of memory.

 

Dodatkowo pobieranie dużej ilości aukcji (jakieś 25000) nie udaje się. Pobiera około 10000 i kończy błędem:

 

Ostatnia operacja nie powiodła się.
Not enough storage is available to complete this operation.

 

Na pewno nie ma problemu z miejscem na dysku, ponad 100gb wolne. Co do zasobów przy formularzach serwer ma 12gb pamięci.

 

Jak zachowa się program przy pobieraniu kilkukrotnym tych samych danych? Dociągnie brakujące obiekty? Czy zacznie od nowa?

Mam pilną sprawę z ściągnięciem dużej ilości danych, planowany i konieczny start od nowego roku.

 

Kolejna próba pobierania, tym razem samych formularzy zakończyła się ponownie błędem o braku miejsca. Można jakoś sprawdzić ile formularzy jest na allegro? Sello w logu wyświetla ile udało się pobrać na koniec operacji?

Co można z tym zrobić? Nie mogę pobrać danych z formularzy, a nawet nie wiem tak naprawdę jaka część się pobrała. Według ilości z logu to jakieś 2623, natomiast dotyczą się one około 50% transakcji na liście w Sello (około 9000 transakcji).

Link to postu

W wersji 1.12 będziemy przepisywać mechanizm pobierania danych z Allegro, bo jedna z metod webAPi, które używany zostanie usunięta. Weźmiemy przy tym pod uwagę duże ilości danych. W tej chwili pobieranie danych zwalnia pamięć dopiero po zakończeniu, co przy 25tyś aukcji może spowodować przekroczenie pamięci dla 32bit aplikacji. Więc te 12GB pamięci niewiele tutaj zmienia.

 

Przy kolejnym pobieraniu danych zaczyna pobierać od nowa. Można spróbować pobierać dane zaznaczając pojedyncze opcje aukcji, zdecydowanie nie pobierać pełnych danych o aukcjach jeśli one nie są potrzebne.

 

 

Ile jest formularzy to można sprawdzić za pomocą webApi, nie wiem czy z samej strony Allegro jest to do sprawdzenia.

 

Link to postu

Czyli program bezużyteczny przy dużych ilościach danych:/ Znów sytuacja sprzed roku się powtarza. Jak udało mi się rozwiązać inne problemy jak wiele paragonów czy modyfikacje wydruków i inne pierdoły, to okazuje się, że i tak nie uda mi się wdrożyć. Już się pojawiła sensowna koncepcja pracy, klient nawet zaakceptował, a tu pracować się da, ale nie da się ściągnąć danych:)) Już zaczynam się zastanawiać co powiem klientowi...

Jest jakakolwiek szansa na jakąś doraźną poprawkę? Wygląda na to, że aukcje się pobrały. Transakcje chyba też. Jednak formularze to tragedia.

 

Przy ponownym uruchomieniu pobiera od nowa? A co jeżeli aukcje już istnieją? Powiedzmy pobrał mi 10000 aukcji. Puściłem drugi raz pobieranie, teraz samych aukcji. Zakończył bez błędu. Wskazywało by to, że pobrane są wszystkie. Zrobiło się koło 35000. Co jeżeli podczas pobierania napotkał już pobrane w bazie? Pomija je i nie dodaje ponownie do bazy?

Link to postu

Przy instalacji nowej wersji wyskakuje mi taki błąd.

Czy i komputer który pracuje jako serwer po prostu chce odlecieć, tak jest obciążony.

Może mi ktos pomóc, albo jak mam wrócić do starszej wersji sello, bo na chwilę obecna nie moge nic zrobic ;/

 

====================================================

 

Aktualizacja podmiotu: GOOd z wersji: 1.100 do wersji: 1.11.0.1634 dnia: 2012-12-20

Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.100_1.109.enc

Nie powiodło się wykonanie polecenia:

 

 

CREATE  CLUSTERED  INDEX IX_jb_Message

 

ON jb_Message (jm_JobId)

 

ON [PRIMARY]

 

 

Błąd 80040E14: Could not allocate space for object 'dbo.SORT temporary run storage:  436688438886400' in database 'GOOd' because the 'PRIMARY' filegroup is full. Create disk space by deleting unneeded files, dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.

Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 80040e14: Could not allocate space for object 'dbo.SORT temporary run storage:  436688438886400' in database 'GOOd' because the 'PRIMARY' filegroup is full. Create disk space by deleting unneeded files, dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.

======================================================

Link to postu

Ten post dotyczył poprzedniego, nie zauważyłem nowej strony.

 

Natomiast jeśli chodzi o błąd z konwersją, spowodowany jest on brakiem miejsca w bazie SQL 0 dla sewera SQL 2005 jest to 4GB, dla SQL 2008 R2 jest to 10GB.

 

Rozwiązaniem jest zainstalowanie nowego serwer SQL Server 2008 Express R2.

Można też spróbować wykonać takie polecenie za pomocą SQL Management Studio:

 

delete from jb_Message

delete from jb__Job

 

Spowoduje to usunięcie wpisów z raportu, których jak mniemam jest tam strasznie dużo i zapychają miejsce w bazie.

Link to postu

Należy najpierw wykonać kopię bazy z programu, lub (czego nie zalecamy) zmienić datę w tabeli pd_Parametr w polu pdp_ArchDataOst na dzisiejszą.

 

Proszę jednak w takim wypadku zrobić backupa z poziomu np SQL Management Studio. W linku FAQ w mojej sygnaturce jest tutorial do tego programu wraz z opisem jak zrobić backup.

Link to postu

I teraz jest dobrze. W etapach udało mi się pobrać dane bez komunikatów o błędach. Wygląda na to, że działa dobrze gdy pobieramy osobno aukcje, transakcje i formularze.

Jak pobieranie według historii? Jeżeli pobrałem dane powiedzmy 24.12 to jeżeli teraz puszczę pobieranie tylko według zmian w historii dostanę zapewne mniejszą paczkę danych. Będą to nowe obiekty od czasu ostatniego pobierania?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Zależy, czy podczas pobierania wszystko zostało zapisane poprawnie. Jeśli przykładowo pobierane są formularze na podstawie dziennika zdarzeń (de facto jest to to samo co historia dla transakcji) i dla któregoś formularza brakuje jeszcze transakcji to przy ponownym pobieraniu formularzy będą one pobierane od ostatniego punktu w czasie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...