Skocz do zawartości

Subiekt GT FV zaliczkowa cząstkowa problem z kwotami

Polecane posty

poprzednia zaliczka 7000 zl jest na 8% , proszę zobaczyć co program zrobił ze stawkami vat i kwotami netto w podsumowaniu pod uwagę jest brana obecna zaliczka i to jest ok ale kwoty są nie logiczne, bo 1000 zł brutto wyżej jest ok ale niżej to jakaś masakra dla mnie.
Jeszcze raz spytam jak w Pana powinno być?
To naprawdę ułatwia wymianę opinii.
Link to postu
2 godziny temu, Łukasz Smolec napisał:

Powinno być 1000  na23% 

i 14080 na8% 

a tak nie jest

Słusznie, jakoś nie dojrzałem.

Faktycznie źle to się liczy.

Na obliczenia wpływu nie mam, mogę doradzić jedno z dwojga:

1. Zamiast tej drugiej zaliczkowej cząstkowej, która wydaje się być na pełną kwotę, wystawić od razu końcową. Będzie 1000 w stawce 23%.

2. Wystawić tę drugą zaliczkową nie na 15080 tylko na mniejszą kwotę, np 14700 (nie więcej niż 14740). Wtedy końcowa, na te 380 wyrówna do pełnego 1000 w stawce 23%

 

Link to postu
7 godzin temu, Łukasz Smolec napisał:

poprzednia zaliczka 7000 zl jest na 8%

Ale jak to na 8%?

 

Program raczej te 7000 zaliczki podzielił proporcjonalnie do stawek czyli

image.png.3f626d5e602579e8b0b8fdda68c93fb5.png

Chyba jednak czegoś nie widzę. Zrobił Pan jakieś nietypowe działanie, co skutkuje komunikatem::

7 godzin temu, Łukasz Smolec napisał:

Jeszcze nie da się wystawić końcowej bo program mówi że kwoty vat są niezgodne, a ja tylko kwoty brutto podaję.

Albo przestawił Pan wystawiania zamówienia zaliczkowego od netto albo na pierwszej zaliczce przeliczył Pan stawkę Vat na pozycjach (bo program pozwolił :) ).

 

Link to postu

Proszę pokazać poprzednia zaliczkę.

Czy nie ma ona wartości takich jak napisał Pan @Sławomir Czyżak w swoim wyliczeniu?

 

Osobiście nadal nie widzę błędu, a jeżeli jest to musiał być ręcznie namieszany, więc jeżeli faktycznie coś jest źle to i tak sprowadzi się do ręcznego naprawiania.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
8 godzin temu, Sławomir Czyżak napisał:

Chyba jednak czegoś nie widzę. Zrobił Pan jakieś nietypowe działanie

To poszło tak:

1. ZKzal w całości na 8%

2. FSzalc na 7000 (oczywiście w całości na 8%)

3. Edycja ZKzalc tak,  że 1000 jest na 23% a reszta na 8%

4. Wystawienie ZKzalc na całość kwoty (tu Subiekt źle liczy)

3 godziny temu, Łukasz Smolec napisał:

Niestety nic nie można zmienić gdyż na każda kwotę został nabity paragon fiskalny i kwoty na paragonie się nie da zmienić 7000 na 8 % 1000 na 23% i 14080 na 8% to ewidentnie wada programu który coś pokłócił bo ja nie mam pomysłu 

Jeśli nie można poprawić to proszę wystawić korektę do tej niedobrej FSzalc i potem wystawić FS już końcową.

Link to postu

W pierwszej chwili pomyślałem, że zaznaczono:

image.png.1eed0fcaac574d26639f731a49223673.png

i wtedy, zgodnie z pomocą do programu:

Cytat

 

Zakreślenie tego znacznika spowoduje, iż:

  • W dokumentach faktur zaliczkowych cząstkowych i końcowych automatycznie - jako domyślna - zostanie ustawiona proporcjonalna metoda wyliczania VAT. W związku z tym należy uważać , aby nie zmieniać specyfikacji towarowej zamówienia i faktury końcowej (dotyczy to dodawania nowych lub usuwania istniejących pozycji dokumentu), co może doprowadzić do błędnego wyliczenia VAT-u należnego (błędu nie ma przy metodzie różnicowej, która zazwyczaj jest domyślna, ale która nie sprawdzi się w okresie przejściowym).

 

Jednak program na cząstkowej zaliczkowej liczy proporcjonalnie pomimo, że w parametrach nie jest zaznaczona zgoda na zaliczki w okresie przejściowym.

 

I dzieje się tak jak to opisano. Dopiero wystawienie faktury końcowej wylicza VAT różnicowo:

image.png.2556cbea547031904226622427365a4c.png

 

Niestety jeśli dokumenty muszą być zarejestrowane fiskalnie, to jedynym wyjściem jest wystawienie korekty faktur zaliczkowych cząstkowych i dopiero wtedy końcowej, tak jak już proponował @Andrzej Kubik

 

Podsumowując, niezależnie od ustawienia w parametrach, program na cząstkowych zaliczkach zawsze liczy VAT proporcjonalnie. 

Opis w pomocy do programu wymaga poprawy.

  • Lubię to 2
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...