Skocz do zawartości

Widoczność faktur / klientów dla pracowników

Polecane posty

Dzień dobry!

Zwracam się z zapytaniem (korzystam z Insert NEXO 32.0.1) czy jest możliwość ustawienia pracownikom widoku tylko i wyłącznie swoich faktur? Chciałbym by każdy pracownik który wystawia fakturę w zakładce Handel > Sprzedaż widział tylko faktury które sam wystawił - natomiast faktury wystawione przez innych pracowników chciałbym by były dla niego niewidoczne. 

 

Drugie pytanie natomiast dotyczy zakładki Klienci - w uprawnieniach użytkowników znalazłem pozycję Klienci - dostęp do innych klientów - natomiast to chyba ich nie ukrywa?  Chciałbym by dany Opiekun klienta widział tylko swoich klientów w zakładce Klienci ( przy tworzeniu fv również by mógł wybrać tylko swoich przypisanych klientów)

 

Jeżeli te opcje są dostępne w wersji PRO to dopłacam z miejsca, proszę o informację.

 

Pozdrawiam

Link to postu
22 godziny temu, Marek Połeć napisał:

Zwracam się z zapytaniem (korzystam z Insert NEXO 32.0.1) czy jest możliwość ustawienia pracownikom widoku tylko i wyłącznie swoich faktur? Chciałbym by każdy pracownik który wystawia fakturę w zakładce Handel > Sprzedaż widział tylko faktury które sam wystawił - natomiast faktury wystawione przez innych pracowników chciałbym by były dla niego niewidoczne. 

Na dzień dzisiejszy nie ma takiej możliwości.

 

22 godziny temu, Marek Połeć napisał:

Drugie pytanie natomiast dotyczy zakładki Klienci - w uprawnieniach użytkowników znalazłem pozycję Klienci - dostęp do innych klientów - natomiast to chyba ich nie ukrywa?  Chciałbym by dany Opiekun klienta widział tylko swoich klientów w zakładce Klienci ( przy tworzeniu fv również by mógł wybrać tylko swoich przypisanych klientów)

To uprawnienie - według pomocy do programu - ukrywa klientów w Gestorze i Biurze, ale działa również w Subiekcie - pomoc do programu do poprawy / uzupełniania.

 

Należy właśnie tylko odróżnić "dostęp" od ukrywania, gdyż w niektórych miejscach programu jak na listach dokumentów uprawnienie to rzeczywiście ukrywa klientów, ale w niektórych jak informator towaru są widoczne nazwy kontrahentów, ale jest blokowany dostęp do wszystkich danych klientów i nie wszystkie miejsca zostały uszczelnione, na przykład można podejrzeć część danych poprzez mapę powiązań. 

 

22 godziny temu, Marek Połeć napisał:

Jeżeli te opcje są dostępne w wersji PRO to dopłacam z miejsca, proszę o informację.

Nie napisał Pan jakimi kryteriami kierował się Pan przy wyborze programu, ale takie funkcjonalności są standardem w Navireo, można je też zrealizować w GT za pomocą rozwiązań dodatkowych. 

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
14 godzin temu, Marek Połeć napisał:

Dzień dobry!

Zwracam się z zapytaniem (korzystam z Insert NEXO 32.0.1) czy jest możliwość ustawienia pracownikom widoku tylko i wyłącznie swoich faktur? Chciałbym by każdy pracownik który wystawia fakturę w zakładce Handel > Sprzedaż widział tylko faktury które sam wystawił - natomiast faktury wystawione przez innych pracowników chciałbym by były dla niego niewidoczne. 

Ja obszedłem ten problem poprzez stworzenie 2 oddziałów dla 2 pracowników. Każdy pracownik jest jako inny dział. W ustawieniach pracowników ustawiłem odpowiednio domyślny oddział. A w rolach zabroniłem zmiany oddziału. Nie wiem tylko, czy trzeba będzie tworzyć dla każdego oddziału oddzielną kasę. Nie znam się tak dobrze. Nie wiem czy wystarczy utworzyć osobne oddziały ale kasa jedna. Ja u siebie zrobiłem dla każdego oddziału osobną kasę bo każdy pracownik rozlicza się z kasy osobno. 

 

Musisz popróbować. Może ktoś bardziej doświadczony podpowie ;)

 

 

14 godzin temu, Marek Połeć napisał:

Drugie pytanie natomiast dotyczy zakładki Klienci - w uprawnieniach użytkowników znalazłem pozycję Klienci - dostęp do innych klientów - natomiast to chyba ich nie ukrywa?  Chciałbym by dany Opiekun klienta widział tylko swoich klientów w zakładce Klienci ( przy tworzeniu fv również by mógł wybrać tylko swoich przypisanych klientów)

 

u mnie działa w subiekcie mam wersje 41.1.1 NEXO PRO

 

Widok ADMINA 

admin.thumb.png.97c7f53ce3122b6adff4da36980c121e.png

 

Widok sprzedawcy 

sprzedawca.thumb.png.532e4be33b3b6285ceef2a137b232d6e.png

Jak widać poza filtrem "aktywny" nic więcej nie ma

 

CRM w edycji klienta

klient.png.3423f1143bd52ce9133c94dac4d017f5.png

odpowiednie ustawienie roli

Role.thumb.png.9bf7fbe88aeb70e73910b38d0e64b3d2.png

Przy wystawianiu dokumentów też działa 

 

Trzeba tylko pamiętać, żeby role zadziałały trzeba zamknąć program i się zalogować ponownie.

 

 

 

czy działa to tylko w Pro nie wiem - może wystarczy zaktualizować do nowszej wersji. Nie wiem. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...