Skocz do zawartości

Dodanie skrótu klawiaturowego do wywoływania modułu szablonów wiadomości [Nowa funkcjonalność]

Polecane posty

Szablony wiadomości to świetna rzecz, której nam zawsze brakowało w dużym Outlooku.

Aby to jednak działało ergonomiczne w GN (Gestor Nexo) przydałoby się dodać jakiś ergonomiczny skrót wywołujący ten moduł (EM) z klawiatury.

 

(Nie pamiętam być może ja już to zgłaszałem przez sugestię  - w każdym razie uznałem, że jest na tyle ważna w bieżącej pracy z GN, że zapisze ją tutaj)

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
21 godzin temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Szablony wiadomości

 

54 minuty temu, Marek Pyznarski napisał:

Szablony naklejek

 

To się Panowie dogadaliście ;)

 

Doprecyzuję: szablony wiadomości, to element konfiguracji.

Można go wywołać będąc w module Poczta, wybierając operację Narzędzia i Szablony wiadomości.

Link to postu

Mea culpa - miałem na myśli Szablony wiadomości oczywiście, ręka pisała co innego :)

 

To bonusowo jeszcze obrazek jak to zrobić:

1) W wyszukiwarce wpisać Szablony wiadomości, kliknąć w gwiazdkę:

 

ulubione1.png

 

2) Korzystać z nowej pozycji w Ulubionych:

 

ulubione2.png

Link to postu

 

Jestem winny przeprosiny Panowie - to ja zamieszałem.

 

Chodziło mi o dodanie skrótu do "Dopisz z szablonu" osiągalnego z Menu, tzn. Operacje->Dopisz z szablonu.

Dopisz z szablonu nie jest dostępne chyba dla Ulubione?

 

"Szablony wiadomości" definiuje się raz na jakiś czas więc dla nich wręcz szkoda byłoby skrótu!

 

Z tymi skrótami to pewnie jest/będzie tak, że ciężko będzie wszystkim dogodzić - rozumiem to, bo ja pewnie niemal każdą wiadomość do klienta bym "jechał" zasadniczo z szablonu (jedynie lekko ją modyfikując przed wysłaniem) - ale będą też tacy (znaczna część?) co nie użyją tego nigdy. 

 

Dlatego taki luźny pomysł:

 

- Może rozważcie (o ile technicznie wykonalne przy rozsądnym nakładzie zasobów) zostawienie klientom np. 3 skrótów w danym widoku, które mogę przyporządkowywać wg. własnych preferencji/priorytetów a resztę skrótów byłoby przypisanych do komend na stałe przez was.

- Albo zaimplementujecie przypisywanie skrótów do ulubionych, do pierwszych 9 pozycji poprzez np. CTLR+1, CTLR+2 itd,

 

PS. Pan Marek ma inaczej wyglądające MENU (oznaczenie PRO przy Gs, Su)  :-)

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu

No proszę, ja również się czegoś nowego nauczyłem ("polubianie" elementów konfiguracji) - nowy interfejs nexo nie przestaje zaskakiwać (pozytywnie) ;)

 

Ja myślę, że InsERT mógłby rozważyć dorobienie skrótów klawiszowych do niektórych opcji w menu, jak "Dodaj załącznik", "Dopisz z szablonu", "Potwierdzenie przeczytania", "Priorytet". Jeden już jest (powiązanie z klientem), więc szlak przetarty.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
Dnia 21.11.2016 at 09:02, Marek Pyznarski napisał:

Ok, reasumując: dodamy następujące skróty w edycji wiadomości:

Dodaj załącznik = Ctrl + N 
Wstaw z szablonu = Ctrl + J 
Potwierdzenie przeczytania = Ctrl + G 
Wstaw podpis = Ctrl + O

 

To może jeszcze coś do wysłania? Szkoda, że Ctrl + Enter już zajęte :(

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...