Skocz do zawartości

Brak Allegro Kurier Pocztex na liście dostaw w Sello 1.42.6


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez MARCIN e-kupowanie.pl,

Polecane posty

Na liście dostaw allegro w sello 1.42.6 nie ma metody dostawy Allegro Kurier Pocztex, którą można by powiązać do dostawy dostępnej w cennikach allegro.

 

Przy próbie zaczytania transakcji w której klient wybrał tę formę wysyłki występuje błąd:

"Ponowne pobieranie zamówienia "xxxx" użytkownika "xxxx" z konta xxxx na Allegro.pl (Polska): Brak powiązania dostawy Allegro o nazwie: "Allegro Kurier Pocztex"
Dodaj odpowiednie powiązanie dostawy Sello z dostawą Allegro w USTAWIENIA > SŁOWNIKI > Wysyłka towarów - Sposoby wysyłki towarów, aby móc zapisać lub zaktualizować transakcję."

 

Allegro Kurier Pocztex włączyliśmy przed weekendem w związku z informacją o wygaszaniu dotychczasowej usługi Allegro Pocztex Kurier 48, niestety nie da się tego obecnie używać przez sello (chyba że coś przeoczyłem i ten sposób dostawy jest ale pod inną nazwą).
Co ciekawe w  Elektronicznym Nadawcy przez który tworzymy przesyłki, transakcja która w sello wyrzuca błędy, zaimportowała się z allegro z nazwą przesyłki: "Pocztex2021 Serwis Kurier"

 

hrehbeb.jpg

gh34h3hbrg.jpg

nrymj6y.jpg

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

Ja mam troche inny problem. Właśnie podpisałem umowę z Pocztą Polską i opiekun prosił, żebym nadawał przesyłki Allegro Kurier Pocztex przez umowę z Pocztą Polską (to się nazywa usługa Pocztex 2.0 chyba) a nie przez Allegro. Niestety nie mogę znaleźć takiej opcji w Sello. Ktoś podpowie?

image.png.02dd7d9af4b3dc3d3eccd4b6f32321c7.png

Edytowane przez Mamut Maniek
Link to postu

Technicznie z Sello działa to podobnie. Ale czy nie wpłynie na SMARTA-a u Ciebie?

Coś czuję, że poczta będzie miała korzyśc (lub handlowiec) a Ty stratę w stosowaniu metod/umów allegro... Musisz to ocenić...

Ja praktycznie nie dostaję żadnych faktur z Poczty, poza przypadkiem gdy jakiś polecony wysyłam z EN-a (nie wysyłam COD przez Pocztę).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...