Skocz do zawartości

WzA i Kurier POCZTEX 2.0 - ważne informacje i pytania

Polecane posty

Witam Wszystkich

Od 14.11.2022 walczymy z WzA i Kurierem POCZTEX. Poniżej kilka przydatnych informacji bezpośrednio od osób zajmujących się wysyłam z Allegro w grupir Allegro.

1. Wysyłam z Allegro nie obsługuje Kurier POCZTEX na własnej umowie i nie ma w planach obsługi tego rodzaju przesyłki.

2. To że usługa działała do 14.11.2022 to ich błąd. Nigdy nie powinna działać.

3. Nie ma możliwości z poziomu Allegro na wysłanie na własnej umowie przesyłki Kurier POCZTEX (dotyczy też odbiorów w pkt, automatów i pobrań.)

 

Dla nas niestety Kurier POCZTEX na własnej umowie jest kluczowy ponieważ zwiększa nam wolumen naszycj paczek do PP. Przesyłki nadawane na umowie Allegro nie wliczają się do tej puli.

 

Pytania do Zespołu Sello:

1. Czy planujecie umożliwić generowanie przesyłek PP tak samo jak np. Inpostu przez API z e-nadawcy?

2. Czy istnieje PROSTA i szybka metoda generowania z Sello etykiety pocztowej dla pojedyńczej transakcji?

 

Jeśli nie ma tego w planach to niestety będziemy musieli przejść na oprogramowanie konkurencji :(

Pozdrawiam

Link to postu
5 godzin temu, Mariusz Walaszek napisał:

Czy planujecie umożliwić generowanie przesyłek PP tak samo jak np. Inpostu przez API z e-nadawcy?

Nie w Sello 1.

W Sello NX raczej tak, ale to jeszcze trochę czasu upłynie.

 

5 godzin temu, Mariusz Walaszek napisał:

Jeśli nie ma tego w planach to niestety będziemy musieli przejść na oprogramowanie konkurencji :(

Być może Prosta Paczka będzie tymczasowym rozwiązanie problemu (nie wiem czy obsługuje Pocztex).

 

Ewentualne inne wyjście to eksport danych paczek do pliku i ich import u kuriera. Ale tutaj nie ma automatycznej komunikacji w stronę Allegro z numerami wysyłek.

Link to postu
Godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Nie w Sello 1.

W Sello NX raczej tak, ale to jeszcze trochę czasu upłynie.

 

Być może Prosta Paczka będzie tymczasowym rozwiązanie problemu (nie wiem czy obsługuje Pocztex).

 

Ewentualne inne wyjście to eksport danych paczek do pliku i ich import u kuriera. Ale tutaj nie ma automatycznej komunikacji w stronę Allegro z numerami wysyłek.

Mamy własne rozwiązanie na eksport przesyłek do EN i import nr przesyłek do Sello. Ale bardzo zależy nam, żeby wszystkie rodzaje przesyłek były generowane tak samo. Znacząco ułatwia to pracę.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...