Skocz do zawartości

Ostrzeżenie o wyższej cenie zakupu towaru

Polecane posty

Podczas dodawania dokumentów zakupu (faktur zakupu) chcemy mieć kontrolę nad ceną zakupu. Zdarza się, że dystrybutor nie zmieni ceny zakupu i pracownik bez namysłu dodaje towar w wyższej cenie.

Czy można to wychwycić, aby cena pokazywała się na czerwono (ponieważ jest wyższa niż ostatnia cena zakupu)?

Lub raport, którzy pokaże jakieś odchylenia w cenach zakupu?

Link to postu

Dzień dobry, nie do końca rozumiem sens takiego działania przy fakturach zakupu. Aczkolwiek, jeśli korzysta Pan z cennika gdzie podstawą kalkulacji jest ostatnia cena zakupu może Pan zmienić poniższy parametr, który będzie wyświetlał okno aktualizacji ceny po zapisie dokumentu zakupu (w przypadku gdy cena zakupu na dokumencie będzie wyższa o zadany procent od ostatniej ceny zakupu).

 

1.png.0fed25237e92c8b67d817d7b7554892f.png

Link to postu

Już tłumaczę. 

 

Jeżeli sprzedaje towar za 1000 zł, kupuje za 800 zł to wiem, że zarobiłem.

 

Niestety pracownicy nie analizują na bieżąco cen zakupu przy wprowadzaniu Faktury zakupu, więc mogą przyjąć towar za 1000 zł. Jeżeli poprzednie dostawy mam zawsze za 800, teraz za 1000 zł to chciałbym żeby pojawił się komunikat "Hej! Cena jest zaskakująco wysoka w porównaniu do poprzedniej".  Dziwi mnie, że Nexo nie pokazuje alertu, że ceny zakupu = cena sprzedaży.

 

Inny przykład, analogiczny. Jeżeli próbujemy sprzedać towar poniżej ceny zakupu to pojawia się czerwony kolor. I to jest okej.

Link to postu

Proszę zapoznać się z poniższym. 

W dniu 23.11.2022 o 10:19, Arkadiusz Cieśla napisał:

jeśli korzysta Pan z cennika gdzie podstawą kalkulacji jest ostatnia cena zakupu może Pan zmienić poniższy parametr, który będzie wyświetlał okno aktualizacji ceny po zapisie dokumentu zakupu (w przypadku gdy cena zakupu na dokumencie będzie wyższa o zadany procent od ostatniej ceny zakupu).

 

W dniu 24.11.2022 o 12:56, Mateusz Hubert napisał:

Jeżeli poprzednie dostawy mam zawsze za 800, teraz za 1000 zł to chciałbym żeby pojawił się komunikat "Hej! Cena jest zaskakująco wysoka w porównaniu do poprzedniej"

Jeśli chce Pan aby program w momencie zapisywania Faktury zakupu, wyświetlał monit o dowolnej treści, np. cena pozycji X, Y i Z z dokumentu jest znacząco wyższa niż ostatnia cena zakupu, to do takich celów została stworzona Sfera zdarzeniowa, aczkolwiek żeby z niej korzystać należy napisać rozwiązanie własne.

 

W dniu 22.11.2022 o 13:58, Mateusz Hubert napisał:

pracownik bez namysłu dodaje towar w wyższej cenie.

Ewentualnie może Pan zmienić poziom cen w konfiguracji Faktury zakupu tak, aby zawsze na takim dokumencie dla towarów podpowiadał kwotę 0. Być może takie działanie zmusi pracowników do przepisywania cen. Jeśli zdarzyłoby się, że pracownik nie uzupełni jakiejś ceny program wyświetli stosowny komunikat.

 

1.png.e684e1c7965b53d870b4bfa6bc6eba11.png

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...